Wigry 0 - 2 Zagłębie Sosnowiec

26.07.2020

Ostatni mecz w sezonie 2019/2020 I ligi

Po sze┼Ťciu latach gry na zapleczu ekstraklasy Wigry spadaj─ů do drugiej ligi.

┼Ümia┼éo mo┼╝na, powiedzie─ç by┼é, to mecz rzutów karnych. S─Ödzia podyktowa┼é trzy dla go┼Ťci (w tym dwa wykorzystane), jednego dla gospodarzy nie zauwa┼╝y┼é.

Ten ostatni mecz chocia┼╝ przegrany, ale pokaza┼é, ┼╝e Ci m┼éodzi pi┼ékarze mogli przy odrobinie wi─Ökszym szcz─Ö┼Ťciu dalej gra─ç w I lidze.

Pokazali w starciu z Zag┼é─Öbiem Sosnowiec, ┼╝e potrafi─ů gra─ç w pi┼ék─Ö. By┼é to bardzo ciekawy mecz, nawet z lekkim wskazaniem na Wigry, ale jak t bywa, szcz─Ö┼Ťcie, trzeba mie─ç. Obiektywnie, to remis w tym pojedynku nie krzywdzi┼é nikogo, ale ┼╝e inaczej si─Ö sta┼éo — tak w sporcie bywa.

Na pocz─ůtku meczu mieli┼Ťmy kilka sytuacji, pierwsza po┼éowa by┼éa nasza, grali┼Ťmy ┼éadnie, przeciwnik móg┼é, tylko popatrze─ç jak grali┼Ťmy pi┼ék─ů, oddali┼Ťmy kilka strza┼éów, w tym s┼éupek.

Najlepszy tego dnia zawodnik i zarazem najstarszy, najbardziej do┼Ťwiadczony w naszej dru┼╝ynie Adrian Karankiewicz, pope┼énij dwa b┼é─Ödy- najpierw r─Öka w polu karnym (44 minuta) i rzut karny, ale Szymon Paw┼éowski nie wykorzysta┼é okazji, strzeli┼é w poprzeczk─Ö. Drugi b┼é─ůd Karankiewicza w polu karnym zosta┼é ju┼╝ przez Filipa Karbowego zamieniony w 65 minucie na bramk─Ö.

Warto wspomnie─ç, ┼╝e w 57 minucie — rzut ro┼╝ny dla Wigier, po do┼Ťrodkowaniu widoczne zagranie r─Ök─ů przez jednego z zawodników go┼Ťci, ale s─Ödzia nie dopatrzy┼é si─Ö przewinienia.

W doliczonym czasie gry — kolejny rzut karny dla go┼Ťci. Futbolówk─Ö z 11 metrów do bramki Wigier wpakowa┼é Fabian Piasecki i Zag┼é─Öbie Sosnowiec wygra┼éo 2:0!

Wigry ┼╝egnaj─ů si─Ö z 1 Lig─ů!!!
┼╗yczymy szybkiego powrotu bia┼éo-niebieskim na zaplecze ekstraklasy — dzi─Ökujemy, ┼╝e mogli┼Ťmy przez sze┼Ť─ç lat by─ç z wami, prze┼╝ywa─ç wzloty i upadki, dzieli─ç si─Ö rado┼Ťci─ů i smutkiem, relacjonowa─ç najlepiej jak tylko potrafimy.

Szczególne podzi─Ökowania nale┼╝─ů si─Ö Panu Darkowi Mazurowi — to on, jego wysi┼éek i determinacja sprawi┼éy, ┼╝e do Suwa┼ék przyje┼╝d┼╝a┼éy zespo┼éy, pi┼ékarze, o których mogli┼Ťmy wcze┼Ťniej przeczyta─ç tylko w Przegl─ůdzie Sportowym lub zobaczy─ç na ekranie telewizyjnym.

/greg/

Wigry Suwałki 0-2 Zagłębie Sosnowiec
Filip Karbowy 65 (k), Fabian Piasecki 90 (k)

Wigry: 67. Jan Balawejder - 6. Grzegorz Aftyka (90, 15. Jakub ┼Üwi─ůtek), 8. Micha┼é Ozga, 44. Adrian Karankiewicz, 2. Pawe┼é Gierach - 90. Denis Gojko, 94. Patryk Czu┼éowski, 27. Robert Bartczak, 23. Szymon ┼üapi┼äski (66, 10. Micha┼é ┼╗ebrakowski), 77. Cezary Sauczek (78, 21. Konrad Matuszewski) - 99. Kacper We┼éniak.

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski - 16. Dawid Ryndak, 25. Piotr Polczak, 5. Kacper Łopata, 27. Rafał Grzelak - 9. Mateusz Szwed (46, 99. Fabian Piasecki), 17. Kacper Radkowski, 14. Filip Karbowy (75, 6. Bartłomiej Babiarz), 11. Patryk Mularczyk, 30. Patryk Małecki - 8. Szymon Pawłowski (84, 7. Tomasz Nawotka).

┼╗ó┼éta kartka: Karankiewicz.
Czerwona kartka: Patryk Mularczyk (88. minuta, Zagłębie, za brutalny faul).

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Na pocieszenie zmaga┼ä w I lidze — Wigry wygra┼éy Pro Junior System, do kasy suwalskiego klubu wp┼éynie 800 tys. z┼é.