Szybko roztrwonili przewagę

Mistrzowie Polski okazali się zbyt silni

W meczu 12. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 (17:25, 18:25, 19:25) i do najbliższego meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przystąpią bez kolejnych punktów. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Benjamin Toniutti, kapitan i rozgrywający gospodarzy.

Podopieczni trenera Marcelo Mendeza przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami już od pierwszych piłek. Biało-niebiescy mieli problem z wykończeniem pierwszej akcji, a gospodarze wykorzystywali wszystkie pojawiające się okazje do zdobycia punktów.

W szeregach Ślepska Malow Suwałki brakowało nie tylko skuteczności, ale przede wszystkim przyjęcia. Obraz gry nie zmienił się już do końca premierowej odsłony, a jastrzębianie pewnie przechylili ją na swoją korzyść.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg. Mistrzowie Polski rozpoczęli partię z animuszem i dobrze prezentowali się niemal we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Liderem wśród zawodników Jastrzębskiego Węgla był niewątpliwie Tomasz Fornal, który doskonale punktował słabości biało-niebieskich. Zespół prowadzony przez trenera Dominika Kwapisiewicza próbował nawiązywać walkę, ale wystarczało to zaledwie na pojedyncze akcje. W polu serwisowym dobrze spisywał się Jean Patry i to między innymi po jego serwisach gospodarze stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia w meczu, którą wykorzystali.

W trzeciej odsłonie nie zabrakło kontrowersji, czego efektem były dwie czerwone kartki dla jastrzębian. To sprawiło, że siatkarze Ślepska Malow Suwałki wysunęli się na prowadzenie, ale szybko roztrwonili przewagę i ponownie dopuścili jastrzębian do głosu. Tego dnia zawodnicy lidera PlusLigi byli poza zasięgiem suwalczan, czego efektem było pewne zwycięstwo również i w trzeciej partii, a tym samym w całym meczu.

Pomeczowy komentarz Jakuba Macyry, środkowego bloku Ślepska Malow Suwałki:

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

MVP: Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel)

Składy zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (2), Patry (9), Gladyr (11), Fornal (13), Szymura (4), Huber (8), Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sedlacek (5), Sclater (3).
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Gallego (3), Filipiak (12), Halaba (4), Firszt (6), Macyra (8), Filipowicz (libero) oraz Stajer (2), Żakieta, Štern (5), Buculjević, Czunkiewicz (libero).


Pozdrawiam serdecznie
Daniel Bobrowski
Specjalista ds. Komunikacji
Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *