Suwalska Orkiestra Kameralna | Zachowajmy Polską duszę

11 listopada zapraszamy na koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Cezarego Gójskiego wraz z solistami Natalią Rogucką-Górską, Michałem Sowulem, na scenie wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego oraz kapela ZPiT „Suwalszczyzna” pod kierownictwem Krzysztofa Krzesickiego. Gościnnie wystąpią tancerki Studia Tańca Dance Zone.
Koncert okolicznościowy towarzyszy miejskim obchodom Święta Niepodległości.
MUZYKA: Krzysztof Krzesicki
CHOREOGRAFIA: Robert Śliżewski
11.11.2023, godz. 17.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
bilety 40 zł, z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)
Na scenie tancerze ZPiT Suwalszczyzna zaprezentują osiem nowych choreografii autorstwa Roberta Śliżewskiego. Zobaczymy między innymi oberki, mazurki oraz kujawiaki. Podczas koncertu wybrzmią znane polskie utwory patriotyczne oraz wiersze.
Recytacje: Przemysław Turowski
w programie m.in.:
Kujawiak (opr. na orkiestrę w oparciu o Mazurka op.24 nr 1 F. Chopina: K. Krzesicki; choreografia: R. Śliżewski), Suwalska Orkiestra kameralna, ZPIT „Suwalszczyzna” z kapelą
Mazur (opr. na orkiestrę K. Krzesicki w oparciu o Mazurki op. 17 nr 1, op. 67 nr 3
i 33 F. Chopina, choreografia: R. Śliżewski) Suwalska Orkiestra Kameralna, ZPiT „Suwalszczyzna” z kapelą.
Walc Es-dur nieopusowany oraz Preludium c-moll op.28 nr 20 F. Chopina (opr. na orkiestrę: K. Krzesicki, chorografia: R. Ślizewski), Suwalska Orkiestra kameralna, tancerki Studia Tańca Dance Zone
Maki (opr. na kapelę: K. Krzesicki)
O mój rozmarynie (opr. na kapelę: K. Krzesicki) Michał Sowul z kapelą
Rozkwitały pąki białych róż (muz. Mieczysław Kazar-Słobudzki, sł. Kazimierz Wroczyński; opr. na kapelę: K. Krzesicki) Natalia Rogucka-Górska z kapelą
Natalia Rogucka-Górska – absolwentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka
Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik oraz kierunku pedagogicznego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych jako pianistka oraz śpiewaczka. Między innymi II Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach, VIII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garlinowicz w Olsztynie, II Festiwalu Piosenki Eleni. W 2016 roku została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego za liczne osiągnięcia artystyczne. Została wybrana do reprezentowania Polski podczas Międzynarodowego Festiwalu Anny German, podczas którego zdobyła II miejsce. Po festiwalu czynnie koncertuje z repertuarem Anny German m.in. w TVP Polonia z towarzyszeniem pianisty samej Anny German- Bogdanem Sobkowiakiem oraz w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2023 roku rozpoczęła działalność w swoim rodzinnym mieście kształcąc wokalnie młode talenty z Suwalszczyzny we własnym Studiu Piosenki Andante.


Cezary Gójski – naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.
ZPiT SUWALSZCZYZNA

Robert Śliżewski – tancerz, pedagog, choreograf. W 2008 roku Laureat Pierwszego Konkursu Choreograficznego im. Bronisławy Niżyńskiej organizowanego przez Teatr Wielki – Operę Narodową.

Były tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Uczestnik i wykładowca warsztatów tańca współczesnego, jazzowego i ludowego, w kraju i zagranicą. W latach 2009-2015 wykładowca tańców narodowych i ludowych organizowanych przez Polish National Alliance dla choreografów zespołów polonijnych w USA. W latach 2001-2011 kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Choreograf mistrzów Polski i Świata w technikach jazz i modern. Obecnie kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna i Studia Tańca Dance Zone Suwałki.
Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, kapelmistrz Kapeli ZPiT Suwalszczyzna,
autor opracowań muzycznych do spektakli “Bal w Resursie
Obywatelskiej. 1914 r.”, “W podsuwalskiej oberży”, “Żar Bułgarii” i obrazka scenicznego
“Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą
Kameralną, lider zespołu Piano Blues Band.
KONKURS – NIESPODZIANKA
MAMY DLA PAŃSTWA DWA BEZPŁATNE BILETY NA KONCERT.
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
1. Z jakiej okazji organizowany jest koncert?
*** wśród prawidłowych odpowiedzi (przesłanych na adres: redakcja-tvs24@.wp.pl)
rozlosujemy szczęśliwców