Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów

Nie tak miało być

Siatkarze Ślepsk Malow Suwałki pojechali do Wielunia w roli faworyta, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy. W meczu 5. kolejki PlusLigi biało-niebiescy przegrali z Barkomem-Kazhany Lwów 1:3. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Vasyl Tupchii, atakujący zespołu z Lwowa. Suwalczanie nie wykorzystali tym samym szansy na umocnienie pozycji w czołówce tabeli.
W pierwszym secie, po wyrównanej grze, gospodarze zdobyli przewagę dzięki błędom biało-niebieskich, utrzymując dystans pomimo zaciętej walki ze strony podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza. Drugi set rozpoczął się równie intensywnie, ale to Barkom-Kazhany Lwów zdobył przewagę dzięki skutecznym atakom Ilii Kovalova i asie serwisowym Mousse Gueye. Ślepsk Malow Suwałki w pewnym momencie przejął jednak inicjatywę, a błędy drużyny z Lwowa zakończyły tę odsłonę na korzyść suwalczan, którzy pewnie zwyciężyli do 18. W trzecim secie gospodarze odzyskali kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Mimo zmian w składzie, biało-niebiescy nie zdołali odwrócić losów gry, a Barkom-Kazhany Lwów ponownie wyszedł na prowadzenie. Czwarty set rozpoczął się ze sporą przewagą Ślepska (w pewnym momencie było nawet 8:3), ale zawodnicy prowadzeni przez trenera Ugisa Krastinsa szybko odrobili straty. Kibice zgromadzeni w wieluńskiej hali nie mogli narzekać na nudę, w szczególności w ostatnich momentach meczu. Szaloną pogoń Ślepska Malow Suwałki rozpoczął Bartosz Filipiak, atakujący biało-niebieskich, który pojawił się w polu serwisowym i wspólnie z Joaquinem Gallego próbował przywrócić w zgromadzonych w hali członkach Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki nadzieję na tie-break. Zabrakło naprawdę niewiele, gra toczyła się bowiem na przewagi, ale w decydującej akcji Luciano Palonsky, przyjmujący „Nietoperzy” zdobył punkt na wagę zwycięstwa, zapewniając swojej drużynie cenny komplet punktów.
 Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)
MVP: Vasyl Tupchii (Barkom-Kazhany Lwów)
Składy zespołów:
Barkom-Kazhany Lwów: Gueye (14), Kovalov (14), Palonsky (11), Shchurov (2), Tupchii (23), Petrovs (3), Kanaiev (libero) oraz Kucher, Mazenko (2), Holoven, Pampuszko (libero),
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (1), Gallego (12), Filipiak (18), Stern (13), Halaba (3), Macyra (8), Czunkiewicz (libero) oraz Stajer, Żakieta (1), Buculjević, Firszt (11),
Kaciczak.
Kolejną okazją do powiększenia dorobku punktowego w ligowej tabeli będzie mecz z KGHM Cuprum Lubin. Początek rywalizacji 16 listopada o godzinie 18:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Bilety dostępne są na stronie:https://bilety.slepsksuwalki.pl. Koniecznie bądźcie z nami! #RazemMożemyWięcej