7 medali badmintonistów SKB

Badmintoniści SKB rywalizowali na dwóch turniejach

Miniony weekend zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona mogą zaliczyć bowiem do bardzo udanych, bowiem zdobyli oni w sumie 7 medali na międzynarodowych imprezach w różnych kategoriach.

Jako pierwszy worek weekendowy worek medali otworzył Robert Cybulski w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023. Grając w parze z Kornelią Marczak (UKS PlesBad Pszczyna) zostali niepokonani w całym turnieju zdobywając tym samym złoty medal w grze mieszanej.

Następne medale pojawiły się na białostockich parkietach. Nasi zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch turniejach – Yonex International Festival U9, U11, U13, U15 oraz Yonex Polish International U19 2023. W turnieju młodszych kategorii na najniższym stopniu podium znalazł się nasz najmłodszy singlista w tym turnieju Piotr Łukaszewicz, który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej chłopców w kategorii U9 oraz nasz debel  Róża Szyperek/ Agata Szeliga w kategorii U13.

W tym samym turnieju wystartowała Aleksandra Wasilewska, która zdobyła aż 3 medale. Pierwszy mecz Ola wywalczyła w grze pojedynczej dziewcząt U15. Po udanych meczach musiała w finale uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy – Varvary Poperezhai zdobywając tym samym srebrny medal w tej kategorii. Ola dorzuciła również dwa medale – srebrny w grze podwójnej
dzieiwcząt w parze z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów) oraz brązowy w parze z Szymonem Gwiazdą (UKS Korona Pabianice). Warto dodać, że Aleksandra spędziła na boisku łącznie 423 minuty na tym turnieju co daje wynik 7 godzin oraz 3 minut.

Ostatni w ten weekend medal zdobyły nasze deblistki – Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich w turnieju Yonex Polish International U19. Po doskonałej grzej na przestrzeni całego turnieju musiały uznać wyższość “turniejowej dwójki” Marii Koriaginy oraz Yaroslavy Vantsarovskiej.

Gratulujemy naszym zawodnikom bardzo dobrych wyników na arenie międzynarodowej!