Zmarł śp. Janusz Kochan, miał 78 lat

Ja

Jnusz Kochan, urodzony 28 kwietnia 1946 roku w Ełku, był postacią znaczącą nie tylko  dla białostockiej społeczności. Jego zaangażowanie w życie publiczne jako radnego miasta Białystok w latach 2002-2014, a także jako prezesa ZW PTTK i Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, miało głęboki wpływ na rozwój regionalnego sportu i turystyki.

Jego marzenie o stworzeniu Muzeum Sportu w Białymstoku lub Szelmencie świadczy o jego pasji i dążeniu do celebrowania osiągnięć sportowych.  Przekazał mi symboliczny czek na powstanie muzeum. Straciłem przyjaciela i mentora, którego kwalifikacje przyczyniły się do rozwoju Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu w WOSiR Szelment. Janusz Kochan był dla nas przykładem,  udowodnił, że  jednostka może mieć realny wpływ na lokalną społeczność.  Pamięć o Januszu Kochanie będzie żyła w moim sercu jako inspiracja do dalszego działania na rzecz sportu i turystyki w regionie.  A jego wkład w życie publiczne i sportowe nie zostanie zapomniany.

  • Był moim przyjacielem, moim mentorem, to dzięki jego pomysłom i operatywności tak pięknie rozwijała się powstała w WOSiR Szelment aleja upamiętniająca sportowych mistrzów.
    Będzie mi brakowało, jego mądrych rad i ,,kluczyka” którym otwierały się dla nas drzwi do wielu polityków i samorządowców.

W tych chwilach smutku i żalu, pragnę przekazać moje najgłębsze współczucie dla rodziny. Jestem z Wami w tym trudnym czasie.

Wojciech Fortuna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *