KOMUNIKACJA

Twierdza Suwałki obroniona!

10.04.2018

Spotkanie rozgrywane w wiosennej aurze zgromadzi┼éo na p┼éycie bocznej Stadionu Miejskiego w Suwa┼ékach liczne grono sympatyków pi┼éki no┼╝nej.

Suwalczanki rozpocz─Ö┼éy mecz z wielk─ů wol─ů walki. W pierwszym kwadransie gry pi┼ékarki RESO Akademii 2012 narzuca┼éy swój rytm przeciwnikom, raz po raz zbli┼╝aj─ůc si─Ö w okolice pola karnego go┼Ťci. Przynios┼éo to efekt w postaci bramki w 13. minucie, kiedy Aleksandra Biery┼éo wykorzysta┼éa prostopad┼ée podanie Zuzanny Skrodzkiej. Pi┼ékarki z Garwolina graj─ůc z kontry stara┼éy si─Ö doprowadzi─ç do wyrównania, ale gospodynie graj─ůce ca┼éy czas swoim rytmem mia┼éy wi─Öcej okazji do zdobycie bramki. Najpierw minimalnie przestrzeli┼éa Izabela ┼üada, pó┼║niej akcji sam na sam z bramkark─ů go┼Ťci nie wykorzysta┼éa Biery┼éo.

Dopiero w 38. minucie, dwójkowa akcja ┼üada – Biery┼éo, przynios┼éa podwy┼╝szenie prowadzenia, a swoj─ů drug─ů bramk─Ö w tym spotkaniu zdoby┼éa Biery┼éo. Do przerwy RESO Akademia 2012 Suwa┼éki 2:0 Wilga Garwolin.

Od pocz─ůtku drugiej po┼éowy Wilga ruszy┼éa do odrabiania strat. Mecz z jednostronnego przerodzi┼é si─Ö w bardzo wyrównane widowisko. Swoje sytuacje mia┼éy zarówno pi┼ékarki go┼Ťci, jak i gospodynie. Ataki pi┼ékarek z Garwolina przynios┼éy efekt w 65. minucie, kiedy zdoby┼éy bramk─Ö kontaktow─ů. Kolejne minuty to ataki Wilgi i próby odrobienia start, z których najgro┼║niejsza przysz┼éa w ko┼äcówce meczu. Silny strza┼é z ok. 8 m napastniczki go┼Ťci móg┼é przynie┼Ť─ç wyrównanie, jednak kapitalna interwencja Wiktorii Dziurd┼║ utrzyma┼éa na prowadzeniu RESO Akademi─Ö 2012.

RESO Akademia 2012 Suwa┼éki 2:1 GKS Wilga Garwolin (Aleksandra Biery┼éo 13’, 38’ – Klaudia Kobus 65’).

RESO Akademia 2012 Suwa┼éki: Dziurd┼║ – Pacewicz, Ciruk, Staszy┼äska (72’ Kardel) – Fr─ůckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (90+2′ Wieczorczuk), Smyk (66′ Stefaniak), Zabawska – ┼üada, Biery┼éo. Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Pawe┼é Pasiak

Kolejny mecz ligowy RESO Akademia 2012 Suwa┼éki rozegra w najbli┼╝sz─ů niedziel─Ö, 15 kwietnia, w Warszawie z zespo┼éem KU-AZS UW Warszawa. Pocz─ůtek spotkania o godz. 14:00