Triathlon Równych Szans 2

Sportowa niedziela w Suwałkach, czyli Triathlon Równych Szans 2

Co powiesz na sportowe wyzwanie jeszcze tego lata? Już w niedzielę, 13 sierpnia, będzie w Suwałkach okazja do zmierzenia się z innymi i samym sobą. Pływanie, jazda na rowerze i bieganie – to konkurencje, z którymi zmierzą się śmiałkowie startujący w zawodach. Zapraszamy na wyjątkowy triathlon – Triathlon Równych Szans. Zapisy trwają. W regionie odbywa się wiele różnych imprez sportowych, w tym zawodów triathlonowych. Triathlon to dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik pokonuje wszystkie te konkurencje, a jego wynik to suma czasów, w którym pokonuje ich trasę oraz czas poświęcony na zmianę stroju i sprzętu. Mimo, że niedzielne wydarzenie również obejmuje wszystkie wspomniane elementy, to ten triathlon standardowy nie jest. Na czym polega jej wyjątkowość?

Równe szanse – to coś co wyróżnia zbliżającą się imprezę. Wszystko za sprawą sprzętu, na którym będą poruszać się zawodnicy podczas części związanej z jazdą na rowerze. Zwykle osoby startujące w wydarzeniu poruszają się na własnym sprzęcie – a z pewnością rowerowy rowerowi równy nie jest. Dlatego podczas Triathlonu Równych Szans zawodnicy będą ścigali się na rowerach z systemu roweru miejskiego SUWER. W związku z tym każdy uczestnik ma równe szanse, ponieważ na wynik nie wpływa posiadany sprzęt, a umiejętności, wytrzymałość i siła.

Triathlon Równych Szans to zaproszenie do startu w zawodach nie tylko dla zawodowych sportowców, ale również dla pasjonatów sportu. Co ciekawe, w zawodach mogą wziąć także dzieci. Dla najmłodszych przygotowana została specjalna konkurencja – Aquathlon. Ich zadaniem będzie przepłynięcie dystansu 25 metrów oraz przebiegnięcie 650 metrów.

Zarówno w rywalizacji dla dorosłych, jak i dla dzieci, obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesłanie zgłoszenia poprzez stronę internetową: https://url.terazwschod.pl/trs2-zapisy .

Triathlon Równych Szans odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.

Ambasadorem wydarzenia jest Aleksandra Kieda, znana także jako IronWomanFit, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka mistrzostw świata i Europy.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Podlaskie oraz Prezydent Miasta Suwałk.

Partnerem Strategicznym Zawodów jest Województwo Podlaskie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców. Więcej o działalności Fundacji można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *