Swim Run Fun – baw się sportem razem z nami!

Swim Run Fun – baw się sportem razem z nami!

Już 30 lipca w Suwałkach odbędzie się wyjątkowe sportowe wydarzenie. A Ty możesz być jego częścią. Właśnie ruszają zapisy na Swim Run Fun, na które zaprasza Fundacja Teraz Wschód oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Swim Run Fun to wyjątkowe sportowa inicjatywa i pierwsza taka impreza w Suwałkach. W jednym dniu i jednym miejscu odbędą się zawody w dwóch sportowych dyscyplinach.

Pierwsza z propozycji to SwimRun – dyscyplina, która narodziła się w Szwecji i podbija sportowy świat. Określana jest jako jedna z najcięższych wytrzymałościowych wyścigów. Polega na pokonywaniu trasy o własnych siłach, naprzemiennie płynąc i biegnąc, korzystając tylko z tego, co mamy na sobie. Ścigamy się raz lądem, raz wodą – bez ograniczeń❗️. W organizowanych w lipcu zawodach mogą wziąć udział osoby od 13 roku życia. Do pokonania będzie dystans 300 m w pływaniu i 2000 m w bieganiu.

Open Water to druga z dyscyplin sportowych, w której zawodnicy zmierzą się podczas Swim Run Fun. To nic innego jak zawody w pływaniu na otwartej wodzie, w tym pływaniu długodystansowym. Zawody odbędą się w trzech kategoriach, w których dystans dostosowany został do kategorii wiekowych:

– dystans: 50 m – 9-12 lat

– dystans: 200 m – od 13 lat

– dystans: 1500 m – od 16 lat

Zainteresowanych startem w zawodach zapraszamy do zgłaszania się przez stronę internetową:

– zapisy na SwimRun: https://terazwschod.pl/zapisy-swimrun

– zapisy na Open Water: https://terazwschod.pl/zapisy-openwater

Swim Run Fun to zawody, które odbędą się w dniu 30 lipca nad Zalewem Arkadia w Suwałkach. Na imprezę zapraszamy również osoby, które chciałyby wesprzeć zawodników i pokibicować.

Ambasadorem wydarzenia jest Aleksandra Kieda, znana także jako IronWomanFit, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka mistrzostw świata i Europy.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Podlaskie oraz Prezydent Miasta Suwałk.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców. Więcej o działalności Fundacji można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *