Sylwia Spurek

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza

na spotkanie z Sylwią Spurek

Spotkanie z Sylwią Spurek, odbędzie się 15 kwietnia 2023 r. w sali im. Jadwigi Towarnickiej.

Wejściówki do odbioru od 11 kwietnia 2023 r. w administracji Biblioteki ul. E. Plater 33A, II piętro

Sylwia Spurek, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, była Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich od Podlasia rozpoczyna promocję swojego najnowszego raportu pt. „Smród, krew i łzy”, dotyczącego skutków działania sektora hodowlanego. Jak mówi, chce zainicjować w Polsce poważną debatę o wpływie sektora hodowlanego na klimat, bioróżnorodność, zdrowie ludzi i prawa zwierząt. Pierwsze spotkanie autorskie Sylwii Spurek odbędzie się w Suwałkach w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej, w sobotę 15 kwietnia o godz. 12:00. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki spotkania otrzymają bezpłatne egzemplarze książki „Smród, krew i łzy”. Kolejne spotkania planowane są m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze.

Sylwia Spurek często podkreśla: Musimy mieć świadomość, że czekające nas zmiany w systemie żywienia będą jednymi z najtrudniejszych zmian systemowych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Podejmujemy już decyzje w sprawie odchodzenia od węgla i przechodzenia na odnawialne źródła energii. Podejmujemy decyzje w sprawie zakończenia produkcji aut z silnikami spalinowymi, ale nadal nie mamy odwagi na zmiany w systemie żywieniowym.

I co kluczowe to nie ludzie są winni i to nie ludzie mają ponosić koszty tej transformacji.

Sylwia Spurek, jest doktorką nauk prawnych, od ponad 20 lat obrończynią praw człowieka, autorką projektu pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Koordynowała również rządowe prace nad ratyfikacją Konwencji Stambulskiej. Jest również weganką

i obrończynią praw zwierząt. Jej poglądy często budzą kontrowersje, ale ona konsekwentnie przekonuje, że dla planety, dla praw ludzi i praw zwierząt musimy zmieniać swoje nawyki żywieniowe.

Spotkanie autorskie w Suwałkach odbywa się z inicjatywy suwalskiego aktywisty Kazimierza Walijewskiego oraz dzięki wsparciu dyrekcji Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej.

(źródło:materiał przygotowany przez zespół Sylwii Spurek)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *