Rajd Sudovia Gravel

Sudovia Gravel

W miniony weekend zakończyła się 3. edycja rajdu Sudovia Gravel. Na piękne szutrowe drogi Suwalszczyzny wyjechało blisko 300 uczestników, którzy rywalizowali w formułach : wyścig Ultra, czyli 434 km jechane non stop, 3 dniowa etapówka oraz jednodniowy Klasyk poprowadzony po trasie 2 etapu.
Uczestnicy przejechali obszar Wigierski ego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, a także przygraniczne tereny tak zwanej „Małej Litwy”. Malowniczy, ale wymagający teren wymagał pokonania ponad 5 tys m przewyższenia. Śmiało można powiedzieć, że Sudovia Gravel to góry północy.
Impreza miała charakter transgraniczny, bo kilkukrotnie uczestnicy wjeżdżali na teren Litwy. Dzięki temu trasa była jeszcze bardziej urozmaicona, a nasi sąsiedzi przybyli liczniej na start. Padł rekord nazwisk zza granicy, bo na liście startowej znalazło się ponad 50 uczestników z Litwy.
Królewski format ULTRA wygrał czołowy polski zawodnik Grzegorz Czetyrko, który osiągnął fenomenalny czas 15 godzin i 15 minut na dystansie 434 km! Drugi był Radosław Gebiewski, a podium uzupełnił Tomas Morozovas z Litwy.
Wśród kobiet najszybsza była Zuzanna Kownacka, przed Martą Raszkiewicz oraz Anną Kluczek-Kollar.
Wyścig etapowy rozstrzygali między sobą uczestnicy z Polski i Litwy. Po pięknej sportowej walce do ostatnich metrów najszybszy okazał się Litwin Elijus Civilis. Polacy uzupełnili drugi i trzeci stopień podium. Wśród pań rywalizację zdominowała Ewelina Cywińska.
Klasyk jednodniowy również okazał się areną pięknej sportowej walki. Zaledwie o minute z polskimi zawodnikami wygrał Tadas Malinauskas. Wśród Pań zwycięstwo na swoje konto zapisała Magdalena z Bielawiec.
3 edycja Sudovii Gravel przeszła do historii jako międzynarodowe wydarzenie z dumą promujące region Suwalszczyzny przez sport. Dopisała pogoda, dzięki czemu przejazd przez góry północy był jeszcze bardziej malowniczy. Kolejna edycja już za rok w drugiej połowie maja.
/źródło: WOSiR SZELMENT/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *