Wigry. Przemysław Czarnek na rajdzie rowerowym

Minister Przemysław Czarnek uczestniczył w rajdzie rowerowym ,,Śladami św. Jana Pawła II”

Minister –  Przemysław Czarnek uczestniczył wspólnie z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku w rajdzie rowerowym szlakiem Jana Pawła II.

Trasa rajdu rozpoczynała i kończyła się przy klasztorze pokamedulskim w Wigrach. Uczestnicy, ponad 80 osób – trasa: Wigry – Magdalenowo – Burdeniszki – Stary Folwark – Krzywe – Leszczewo – Wigry.
– minister Czarnek powiedział, że kongres ,,Europa Christi” po raz pierwszy rozpoczynamy od spotkania z młodzieżą, spotkania sportowo-duchowego.
Kongres Ruchu „Europa Christi” odbywa się po raz szósty w Wigrach. Kongres – to debaty o edukacji i wykłady naukowe pod hasłem „Kościół – Edukacja – Wychowanie”.

Minister i uczestnicy rajdu na trasie rajdu spotkali się w Leszczewie z Panem Stanisławem Milewskim – w 1999 roku, Jan Paweł II odwiedził rodzinę Państwa Milewskich.

 

– Ja na podwórku trochę – dodaje Pan Stanisław. – I już widzimy, że jadą. Z tamtej strony – pokazuje ręką.

A wśród nadjeżdżających samochodów jeden biały.

– O myśleniu nie było mowy. Samochody podjechały pod sam dom, zatrzymały się i nastała chwila ciszy. Drzwi papieskiego samochodu rozsunęły się,widziałem Jego rękę z różańcem.

–  Postać Ojca Świętego naprzeciw nas. 

Tak opowiadał Pan Stanisław o tej wizycie/spotkaniu ministrowi Czarnkowi i uczestnikom rajdu.

W programie  rajdu, były także odwiedziny w dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego, szkole podstawowej w Starym Folwarku.

 

Organizator rajdu: WIGRY PRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *