VI Soulwałki Gospel Workshop

Warsztaty muzyki gospel

Pierwszy weekend czerwca minie w Suwalskim Ośrodku Kultury pod znakiem warsztatów muzyki gospel. Warsztaty festiwalowe śpiewu gospel poprowadzi John Tillery wraz ze swoim chórem Living Sacrifice (USA). To wyjątkowa szansa na spotkanie z wielkimi artystami i wspólny występ na festiwalowej scenie. Nie wymagamy doświadczenia, wystarczy pasja śpiewania. W tym roku dodatkowym punktem programu będą warsztaty tańca z zespołem The Collectiff Project.

2-4.06.2023 (piątek, sobota, niedziela) – WARSZTATY
4.06.2023 – KONCERT FINAŁOWY BILETY DOSTĘPNE NA: https://tiny.pl/wzxqc

Liczba miejsc NA WARSZTATY ograniczona, obowiązują zgłoszenia — karty zgłoszeń odstępne na:
https://tiny.pl/wb577

VI Soulwałki Gospel Workshop – John Tillery „Make us one” to trzy dni wspólnego śpiewania Gospel i bezpośredni kontakt z wykonawcami światowej klasy. Poprowadzi je gwiazda tegorocznej edycji festiwalu, John Tillery (USA), znakomity dyrygent, solista, producent muzyczny oraz pastor, któremu towarzyszyć będą członkowie jego chóru Living Sacrifice.

3-dniowe warsztaty tańca współczesnego (dwie grupy wiekowe dzieci oraz +14, dorośli)
Warsztaty Tańca Nowoczesnego poprowadzi The Colectiff Project  z USA. Grupa doświadczonych tancerzy i choreografów z Waszyngtonu, która działa wspólnie od 2019 roku, prowadzi warsztaty i spektakle tańca współczesnego i liturgicznego, popularnego w kościołach afroamerykańskich. Liderką grupy jest Megan Atkinson.
Taniec nowoczesny w wykonaniu The Collectiff Project jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Wyróżnia się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności, tancerz poznaje wiele technik i kroków, przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.
Warsztaty obejmują naukę techniki tańca współczesnego, podstaw tańca klasycznego, improwizacji ruchowej, elementów tańca fizycznego i teatru tańca. Na zajęciach poznajemy swoje możliwości fizyczne oraz zakresy, które systematycznie doskonalimy i zwiększamy poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń i sekwencji ruchowych. Będziemy pracować nad gibkością, elastycznością ciała, koordynacją ruchową i siłą, prawidłową postawą ciała oraz efektywnością i wydajnością ruchu.

Efektem warsztatów jest nauka podstaw tańca współczesnego, ogólne  roztańczenie uczestników, polepszenie ich sprawności ruchowej oraz zainteresowanie tańcem jako formą aktywności fizycznej.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VI Soulwałki Gospel Workshop John Tillery 4 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy.

3-dniowe warsztaty wokalne GOSPEL (dwie grupy wiekowe dzieci oraz +13, dorośli)
Wydarzenie jest otwarte dla każdego – młodzieży (13+) i dorosłych, profesjonalistów i pasjonatów amatorów. Nie prowadzimy przesłuchań kwalifikacyjnych, nie wymagamy umiejętności czytania nut ani doświadczenia, ani nawet znajomości angielskiego – teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a utworów uczymy ze słuchu. Jedyne warunki to pasja śpiewania i umiejętność dobrej zabawy.

Warsztaty to, oprócz nauki radosnych utworów Gospel pod okiem charyzmatycznych solistów i uznanych muzyków tego nurtu z USA i Polski, również ekscytujący występ podczas koncertu finałowego, który zwieńczy festiwal w niedzielę, 4 czerwca 2023. Razem z Johnem Tillery & Living Sacrifice, z Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz zespołem Holy Noiz, wystąpi Festiwalowy Chór Gospel, złożony z uczestników warsztatów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *