TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH ZAWODÓW

HALOWY TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH ZAWODÓW SPORTOWO-POŻARNICZYCH

W dniu 24 lutego 2024 roku odbyła się I edycja Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych powiatu suwalskiego. W turnieju udział wzięło 8 drużyn MDP. Eliminacje powiatowe odbyły się na gościnnym terenie u Pana Piotra Sinkiewicza Wójta Gminy Rutka-Tartak. Sam przebieg wydarzenia dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Kowalewskiej mógł odbyć się na obiekcie Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak. Każdy z zawodników startował indywidualnie, a łączne czasy pozwoliły wyłonić zwycięzców: I miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła drużyna MDP Raczki II, I miejsce w kategorii chłopców wygrała drużyna MDP Rutka-Tartak I.

Tego typu przedsięwzięcia mają na celu rozwijać młodzież w kierunku pożarniczym, jak również pozwalają nawiązywać przyjaźnie. Są także dobrym sposobem na pozyskiwanie przyszłych kandydatów do jednostek ochrony przeciwpożarowej. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowania tego przedsięwzięcia: Zarządowi Oddziału Powiatowego OSP RP dh Tadeuszowi Chołko i dh Bogdanowi Wierzchowskiemu, Prezesowi Gminnemu dh Mirosławowi Garniewskiemu, druhnom i druhom Jednostki OSP Rutka-Tartak, komisji sędziowskiej KM PSP w Suwałkach, firmie „Elektromil” Panu Zbigniewowi i Marcinowi Ślaskim za ufundowanie nagród, dzięki czemu zawody udało się zorganizować i przeprowadzić na wysokim poziomie.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek. Komendant Miejski PSP w Suwałkach wraz z Dowódcą JRG 2 ufundowali nagrody za najlepsze indywidualne wyniki w obu kategoriach. Dziękujemy opiekunom druhów MDP za przygotowanie i wzięcie udziału w zawodach. Opracował: st. asp. Michał Lulis, KM PSP w Suwałkach. Zdjęcia: KM PSP w Suwałkach.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn MDP I miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła drużyna MDP Raczki II I miejsce w kategorii chłopców wygrała drużyna MDP Rutka Tartak I

 

Rutka Tartak, 24.02.2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *