Oferta do młodych twórców i muzyków

Nowa oferta SOKu dla młodzieży

Suwalski Ośrodek Kultury rusza z nową propozycją skierowaną do młodych twórców i muzyków z Suwałk. Sala kameralna w głównej siedzibie SOKu zostanie otwarta na koncerty, które będzie organizować młodzież dla młodzieży. Szczegóły przedstawili podczas konferencji prasowej: Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk oraz Ignacy Ołów, Dyrektor SOK.

– Niedawno wziąłem udział w jednej z dyskusji na temat kultury w Suwałkach. To właśnie tam, ale i wcześniej docierały do mnie sygnały, które przywoływały organizowane lata temu wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury. Wtedy to młodzi muzycy z Suwałk sami organizowali koncerty i kreowali naszą lokalną młodzieżową kulturę. Chcemy by podobna inicjatywa odrodziła się po latach właśnie w Suwalskim Ośrodku Kultury – powiedział Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk.

Inicjatywa ma na celu pomóc młodym artystom w ich muzycznych poczynaniach. Jeżeli w naszym mieście jest zespół: rockowy, punkowy, hip-hopowy lub jakikolwiek inny i chciałby zorganizować koncert, spróbować swych sił i umiejętności przed publicznością, zaprosić swoich kolegów i koleżanki oraz wszystkich mieszkańców to najlepszym miejscem do tego będzie sala kameralna Suwalskiego Ośrodka Kultury.

– My udostępnimy tę przestrzeń oczywiście za darmo. Wesprzemy organizację takiego wydarzenia od strony technicznej. Reszta zależeć będzie już od młodych twórców – powiedział Ignacy Ołów, Dyrektor SOK.

Na stronie internetowej SOKu już niebawem powstanie specjalna zakładka, która będzie odsyłać do tej propozycji. Osoby zainteresowane mogą już teraz zgłaszać się osobiście do siedziby SOK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *