Dziewiętnastokrotny mistrz Polski SKB Litpol-Malow

W hitowym meczu 3 rundy Lotto Ekstraligi w suwalskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zmierzył się broniący tytułu ABRM Warszawa oraz chcący odzyskać fotel lidera SKB Litpol – Malow.

SKB Litpol – Malow 6:1  ABRM Warszawa

W pierwszych meczach równolegle zostały rozegrane gry podwójne. W deblu męskim SKB reprezentowali Robert Cybulski oraz Leo Rossi, a po drugiej stronie siatki stanęli Wiktor Trecki oraz Miłosz Bochat. Suwalczanie pokazali swoją dominację wygrywając swój mecz wynikiem 2 do 0 – 15:9, 15:9. Na drugim korcie w deblu damskim zmierzyły się pary Anastasiya Khomich/Karolina Szubert z SKB oraz Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska. Po bardzo wyrównanym meczu oraz bardzo widowiskowych wymianach wygrały zawodniczki SKB wynikiem 15:12, 15:6.
   
Po grach podwójnych przyszedł czas na gry pojedyncze mężczyzn. Danylo Bosiniuk po 25 minutach zwyciężył z obecnym Mistrzem Polski w grze pojedynczej Dominikiem Kwintą 15:12, 15:11 a Mikołaj Szymanowski odniósł zwycięstwo nad Mateuszem Golasem wynikiem 15:9, 15:12. Po 4 meczach stan rywalizacji wynosił 4 do 0.
Kolejnymi meczami były gry pojedyncze kobiet. W grze pojedynczej kobiet pierwszej zagrała Ulyana Volskaya a jej przeciwniczką była Joanna Rudna z ABRM Warszawa. Pomimo dobrej dyspozycji Ulyany zwyciężczynią tego meczu była Joanna Rudna, która wygrała wynikiem 15:12, 15:9. W drugiej grze pojedynczej kobiet zagrały Anastasiya Khomich a jej przeciwniczką była Zuzanna Jankowska. Anastasiya konsewentnie realizując swoją taktykę zwyciężyła wynikiem 15:13, 15:5.
Prawdziwą kropką nad i był mecz Kamili Augustyn z Robertem Cybulskim. To połączenie młodości i doświadczenia pozwoliło zwyciężyć Miłosza Bochata oraz Magdalenę Świerczyńską wynikiem 15:14, 15:4.
“Wynik cieszy. Zdobyliśmy 3 bardzo ważne punkty i to jest najważniejsze w tym meczu. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego wyniku w tym meczu zdając sobie sprawę kto jest po drugiej stronie siatki. Jedziemy dalej a naszym następnym przeciwnikiem będzie klub z Suchedniowa” – komentuje po meczu Mikołaj Szymanowski.
Skład SKB Litpol – Malow na 3 kolejkę Lotto Ekstraligi Badmintona:
Kamila Augustyn, Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Karolina Szubert, Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Mikołaj Szymanowski
/Michał Sobolewski – Biuro Prasowe SKB Suwałki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *