Puchar Polski – Srebo i brąz badmintonistów SKB

W Pucharze Polski SREBRO i BRĄZ badmintonistów SKB

Za nami kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie. W podwarszawskim Józefosławiu w klubie LAVO rywalizowało 7 zespołów damskich oraz 7 zespołów męskich.
Drużyna kobiet rozpoczęła swój udział od wtorkowych porannych meczów. W pierwszym meczu o godzinie 9:10 suwalczanki zmierzyły się z zawodniczkami z OSSM SMS Białystok. Po długich i zaciętych pojedynkach górą w tym starciu były suwalczanki zwyciężając ten mecz wynikiem 4 do 1. Następny mecz przyniósł wiele emocji bowiem zawodniczki SKB Litpol – Malow miały zagrać z damską drużyną ABRM Warszawa. Po 4 grach stan meczu wynosił 2:2 i to Kamila Augustyn po 50 minutach gry z Gabrielą Skórkowską zadecydowała o końcowym zwycięstwie SKB, wygrywając wynikiem 18:21, 21:19, 21:15. Ostatni mecz dał również prawo do gry w półfinale naszym paniom. W półfinale nasze zawodniczki zagrały przeciwko UKS Unii Bieruń. Nasze dziewczyny zaczęły z wysokiego C wygrywając z mocnym oraz utytułowanym już deblem Anna Czuchra/Joanna Podedworny.
W kolejnym meczu Bierunianki odrobiły stratę wygrywając drugą grę podwójną. W następnym meczu stanęły do boju singlistki. Reprezentantką SKB była Ulyana Volskaya a reprezentantką Unii Bieruń była Joanna Podedworny i to ona przechyliła szalę zwycięstwa w tym meczu na swoją korzyść, wygrywając wynikiem 15:21, 16:21. W kolejnym meczu wystąpiła Oliwia Niedźwiedzka grając przeciwko Kindze Stokfisz. W drugim secie Oliwia doznała bardzo bolesnego urazu, który spowodował rezygnację z gry. Tym samym Bierunianki zdobyły 3 punkt i to one awansowały do finału. W meczu o 3. miejsce doznaliśmy powtórki z rozrywki bowiem nasze zawodniczki miały ponownie zmierzyć się z zawodniczkami z ABRM Warszawa. Sytuacja po 4 meczach była niemal identyczna – remis 2:2. O losach tego meczu miał ponownie zadecydować singiel Kamili Augustyn. Kamila swoim doświadczeniem pokazała, jak wygrywać takie mecze. Po nieudanym pierwszym secie to Kamila górowała w drugim i trzecim wygrywając ostatni pojedynek w tym meczu dając swojej drużynie zwycięstwo w meczu o brązowy medal.
Skład damskiej drużyny SKB Litpol – Malow: Kamila Augustyn, Ulyana Volskaya, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Goszczyńska, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Anastasiya Khomich.
Drużyna męska rozpoczęła swoje zmagania również we wtorek od porannej sesji meczów. Ich przeciwnikami była drużyna UKS Unii Bieruń. Po niecałych 3 godzinach gry suwalczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju wygrywając wynikiem 3:2. Kolejny mecz był prawdziwym badmintonowym widowiskiem. Suwalscy zawodnicy mieli zmierzyć się z obecnymi Mistrzami Polski – ABRM Warszawa. Bardzo emocjonującymi oraz decydującymi meczami była druga gra podwójna oraz pierwsza gra pojedyncza. W drugiej grze podwójnej nasi zawodnicy Robert Cybulski oraz Przemysław Szydłowski zagrali przeciwko parze Dominik Kwinta/Szymon Ślepecki. Po 29. minutach górą w tym starciu byli suwalczanie wygrywając to spotkanie wynikiem 21:14, 21:20. Kolejny mecz przyniósł równie wiele emocji. W grze pojedynczej mężczyzn pierwszej stanęli naprzeciwko siebie kadrowi koledzy. Ze strony SKB był to Mikołaj Szymanowski a ze strony ABRM był to Dominik Kwinta. Po niespełna godzinie wyśmienitego widowiska górą w tym meczu był Mikołaj wygrywając ten mecz wynikiem 16:21, 21:17, 21:11. Wygrana z ABRM dała drużynie męskiej awans do półfinału Pucharu Polski. W półfinale nasi zawodnicy zrealizowali plan w 100% wygrywając mecz wynikiem 3:0. Punktowały dwa nasze deble oraz singiel – Michał Sobolewski/Adam Szolc, Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski oraz Mikołaj Szymanowski. Finał wśród mężczyzn był powtórką z rozrywki z meczu poprzedniego, bowiem SKB miał również zmierzyć się z ABRM Warszawa. Wspaniałe widowisko otworzyli nasi debliści Michał Sobolewski/Adam Szolc. Zmierzyli się oni ponownie z Miłoszem Bochatem oraz Wiktorem Treckim. Niestety po 48 minutach gry oraz trzech setach walki nasi zawodnicy ulegli wynikiem 21:19, 14:21, 13:21. Kolejny mecz był również pełen emocji, ponieważ Robert Cybulski ponownie zmierzyli się z Dominikiem Kwintą oraz Szymonem Ślepeckim. Po wyrównanej walce oraz trzech setach wspaniałego widowiska górą w tym meczu byli Warszawianie. Kolejnym meczem była gra pojedyncza, w której wystąpił Andrzej Niczyporuk. Jędrek grając swój najlepszy badminton pokonał Bartosza Krajewskiego wynikiem 21:15, 21:11. W kolejnym meczu w grze pojedynczej wystąpił Michał Sobolewski. Jego przeciwnikiem był ponownie Mateusz Golas. W tym starciu również górą był Mateusz pokonując Michała wynikiem 17:21, 17:21. Tym samym zawodnicy SKB Litpol – Malow zdobyli srebrny medal w tegorocznej edycji Pucharu Polski.
/Michał Sobolewski – Biuro Prasowe SKB Suwałki/

Wyniki Pucharu Polski w Badmintonie:

Puchar Polski kobiet, finał:

Hubal Białystok – Unia Bieruń 3:0
Maryja Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska – Anna Czuchra/Joanna Podedworny 21:12, 21:12
Elzbeta Basova/Aleksandra Radziszewska – Emilia Jochacy/Kinga Stokfisz 21:8, 21:11
Maryja Stoliarenko – Joanna Podedworny 21:17, 21:13

Puchar Polski kobiet, mecz o III miejsce:
SKB Litpol-Malow Suwałki – ABRM Warszawa 3:2
Karolina Szubert/Ulyana Volskaya – Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 18:21, 15:21
Kamila Augustyn/Aleksandra Goszczyńska – Zuzanna Jankowska/Joanna Rudna 21:13, 21:19
Ulyana Volskaya – Joanna Rudna 21:20, 21:18
Karolina Szubert – Zuzanna Jankowska 9:21, 11:21
Kamila Augustyn – Gabriela Skórkowska 18:21, 21:19, 21:15

Puchar Polski mężczyzn, finał
ABRM Warszawa – SKB Litpol-Malow Suwałki 3:1
Miłosz Bochat/Wiktor Trecki – Michał Sobolewski/Adam Szolc 19:21, 21:14, 21:13
Dominik Kwinta/Szymon Ślepecki – Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski 21:19, 18:21, 21:20
Bartosz Krajewski – Andrzej Niczyporuk 15:21, 11:21
Mateusz Golas – Michał Sobolewski 21:17, 21:17

Puchar Polski mężczyzn, mecz o III miejsce
Hubal Białystok – AZS UM Łódź 3:1
Michał Rogalski/Paweł Śmiłowski – Mariusz Kabat/Tymoteusz Malik 21:13, 21:16
Dawid Perkowski/Wojciech Szkudlarczyk – Adam Bibik/Krzysztof Bibik 21:15, 21:18
Dawid Perkowski – Tymoteusz Malik 18:21, 19:21
Krzysztof Jakowczuk – Adam Bibik 21:13, 21:13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *