28.12.2019

PLUS LIGA

┼Ülepsk Malow Suwa┼éki 3:1 MKS B─Ödzin

(25:22, 21:25, 26:24, 26:24)

Ponad dwa tysi─ůce kibiców w tym wiele rodzin siatkarzy, obserwowa┼éo zwyci─Öski mecz suwalskich siatkarzy w PLUS Lidze.
To ju┼╝ szóste zwyci─Östwo podopiecznych Andrzeja Kowala w najwy┼╝szej klasie rozgrywek.

Chocia┼╝ zwyci─Öski i za trzy punkty, to by┼é jeden z najtrudniejszych pojedynków siatkarzy ┼Ülepska Malow w tych rozgrywkach.
Pierwszy set móg┼é napawa─ç optymizmem, suwalczanie prowadzili od pocz─ůtku do ko┼äca i po 30 minutach zwyci─Ö┼╝yli 25:22.
Drugi set to minimalna, ale przewaga przez ca┼éy set go┼Ťci z B─Ödzina i to oni schodzili rado┼Ťni po drugim secie, a na tablicy wyników widnia┼é zapis 1:1. Przegrali┼Ťmy tego seta do 21.
Trzeci set — ponowne obudzenie suwalczan, walka w tym secie to punkt za punkt, o zwyci─Östwie móg┼é zadecydowa─ç ma┼éy b┼é─ůd
i tak sta┼éo si─Ö, na podwy┼╝szeniu b┼é─ůd pope┼énili go┼Ťcie i suwalczanie zwyci─Ö┼╝yli 26:24. Stan meczu 2:1 dla gospodarzy.

Podobnie było w czwartym zwycięskim secie przez suwalczan. O zwycięstwie dla jednej z drużyn miała zadecydować
odporno┼Ť─ç psychiczna, jak i b┼é─ůd jednego z zawodników i ponownie na podwy┼╝szeniu lepsi byli podopieczni Andrzeja Kowala i stan meczu 3:1 dla MKS ┼Ülepsk Malow.

Wspania┼éy ┼Ťwi─ůteczny prezent, mecz rozegrano w drugi dzie┼ä ┼Ťwi─ůt Bo┼╝ego Narodzenia — chocia┼╝ zwyci─Östwo przysz┼éo po wielkim sportowym wysi┼éku i emocjach, zwyci─Östwo i trzy punkty na koncie MKS ┼Ülepsk Malow.

Mecz suwalczan by┼é nerwowy, zawodzi┼éo wiele elementów umiej─Ötno┼Ťci siatkarskich — przyczyn─ů, jak stwierdzi┼é — jeden z kibiców, mog┼éa by─ç obecno┼Ť─ç rodzin suwalskich siatkarzy, którzy zjechali na ┼Ťwi─Öta do Suwa┼ék.
Jednak kibice (ponad 2 tys.) stan─Öli na wysoko┼Ťci zadania i pod wspania┼é─ů dyrygentur─ů Andrzeja ┼üukowskiego swoimi dopingiem pomogli zwyci─Ö┼╝y─ç gospodarzom siatkarzy z dalekiego B─Ödzina.

W poprzednich starciach mocnym naszym elementem by┼éy serwisy, w pojedynku z B─Ödzinem, tym elementem nie zaskoczyli┼Ťmy przeciwnika, chocia┼╝ w ca┼éym meczu zaliczyli┼Ťmy 6. asów, najwi─Öcej — cztery Szwaradzki, po jednym Takvam i Rudzewicz.
Ci─ůgle s┼éabym elementem w naszym zespole jest, blok w pojedynku z B─Ödzinem przez blok, zdobyli┼Ťmy tylko i a┼╝ sze┼Ť─ç punktów.

Brawo dla suwalskich siatkarzy za kolejne trzy punkty, nie ka┼╝dy mecz musi by─ç ┼éatwy, ┼éadny, ale licz─ů si─Ö zwyci─Östwa.