Fatalna sytuacja suwalskich Wigier

07.04.2019

WIGRY W STREFIE SPADKOWEJ

Na zdjęciu Michał Grobelny i Frank Adu Kwame

Fatalna sytuacja suwalskich Wigier, w meczu z tych o sze┼Ť─ç punktów, wielkie rozczarowanie przegrany pojedynek z walcz─ůc─ů otrzymanie w I lidze Wart─ů Pozna┼ä.

Wigry w strefie spadkowej, suwalczanie przegrali na wyje┼║dzie z Wart─ů Pozna┼ä 0:1.(0:1)

Gola na wagę trzech punkty i oddalenie ze strefy spadkowej dla Warty zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy - z rzutu karnego w 46 minucie Michał Żebrowski.
Mecz o przeci─Ötnym poziomie, dwa strza┼éy gospodarzy w tym jeden z rzutu karnego zamieniony na bramk─Ö, dwa strza┼éy celne Wigier - zdobyta bramka ze spalonego, to na co by┼éo sta─ç w tym pojedynku dru┼╝yny walcz─ůce o utrzymanie si─Ö w pierwszej lidze.

NA KONFERENCJI POMECZOWEJ POWIEDZIELI
Ariel Jakubowski, trener Wigier Suwa┼éki:
Trzeba wzi─ů─ç g┼é─Öboki oddech po tym meczu i ugry┼║─ç si─Ö w j─Özyk.
Powiem szczerze, ┼╝e jako trener nie tak wyobra┼╝a┼éem sobie mecz o ┼╝ycie, bo taki grali┼Ťmy tutaj z Wart─ů.
Na pewno my jako sztab przeanalizujemy t─Ö sytuacje i dostrzec swoje b┼é─Ödy w swoim gronie, bo na pewno jakie┼Ť by┼éy.
A z drugiej strony musimy przeanalizować grę drużyny, bo na pewno był to nasz najsłabszy mecz na wiosnę.
Z ca┼éym szacunkiem dla rywali, którzy byli zorganizowani i z determinacj─ů walczyli o 3 pkt, ale Warta to by┼é zespó┼é, który da┼éo si─Ö pokona─ç.
Warta wygra┼éa, gratulacje dla trenera Nemca, do którego mam du┼╝y szacunek, a my niestety wracamy z zerowym kontem do Suwa┼ék.

Petr Nemec, trener Warty Pozna┼ä:
Mog─Ö potwierdzi─ç te s┼éowa, ┼╝e dzisiaj zawodnicy zrozumieli o co chodzi i przez 90 minut pracowali na maksa.
To, co powiedzieli┼Ťmy sobie, by┼éo zrobione. Wiadomo, gdyby┼Ťmy wykorzystali te sytuacje, które mieli┼Ťmy na podwy┼╝szenie wyniku,
to ko┼äcówka nie by┼éoby takiej nerwówki do samego ko┼äca. Teraz mo┼╝na si─Ö cieszy─ç przez chwil─Ö. Z┼éapali┼Ťmy oddech,
bo to by┼é bardzo wa┼╝ny mecz, ale to zwyci─Östwo jeszcze nic nie oznacza. Zrobili┼Ťmy na razie ma┼éy krok w stron─Ö utrzymania,
ale takie kroki musimy wykonywać tydzień w tydzień.
Musz─Ö podzi─Ökowa─ç dru┼╝ynie za to, jak wesz┼éa w ten mecz. Wierz─Ö w to, ┼╝e moi zawodnicy b─Öd─ů tak walczyli do samego ko┼äca.

Gol: Michał Żebrakowski (45. minuta, rzut karny)