01.04.2019

Fortuna I liga

Wigry Suwałki 0-1 Stal Mielec

Dobra gra suwalczan, ale zwycięstwo po stronie przyjezdnych.

Kolejny mecz na własnym stadionie przegrali biało-niebiescy – do Suwałk przyjechała drużyna z Mielca, która ma aspiracje awansu do ekstraklasy (trzecie miejsce w tabeli), zupełnie inne marzenia są wśród podopiecznych Ariela Jakubowskiego.
Suwalczanie przeważali w pierwszych 15. i ostatnich 10. minutach, A tak większa część meczu była wyrównana, można było mieć wrażanie, że grają ze sobą drużyny sąsiadujące w tabeli, jednak w 23 minucie wyszedł Bartoszowi Nowakowi strzał życia - z odległości około 25. metrów huknął w samo okienko i Damian Węglarz mógł futbolówkę odprowadzić tylko wzrokiem.
Marzenia wśród piłkarzy i trenera są – mają cel, utrzymać się w I lidze, obecnie suwalczanie są w strefie spadkowej i zajmują 16. miejsce - mają tylko dwa punkty przewagi na 17. drużyną GKS Katowice i sześć pkt. Nad zamykającą tabelę I ligi Garbarnią Kraków.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:1 (0:1)
Bramka Bartosz Nowak w 23 minucie

Wigry: 96. Damian Węglarz - 44. Adrian Karankiewicz, 25. Arkadiusz Najemski, 64. Łukasz Sosnowski, 3. Jonatan Straus - 27. Robert Bartczak, 16. Wiktor Biedrzycki (46, 8. Filip Karbowy), 22. Joel Huertas, 97. Piotr Kwaśniewski, 35. Dawid Polkowski (78, 77. Sebastian Bergier) - 21. Daniel Smuga (46, 9. Kamil Sabiłło).

Stal: 87. Seweryn Kiełpin - 22. Mateusz Spychała, 32. Jonathan de Amo (58, 51. Rafał Grodzicki), 4. Martin Dobrotka, 6. Leândro - 14. Łukasz Janoszka, 16. Josip Šoljić, 30. Łukasz Wroński (64, 8. Maciej Urbańczyk), 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz - 9. Andreja Prokić (85, 10. Peter Ďungel).
żółte kartki: Biedrzycki, Karbowy - Tomasiewicz, de Amo, Janoszka.

Podlaska IV liga.

Zwycięstwo drugiego zespołu

WIGRY II – MKS MIELNIK 5:0 (3:0)

Wzmocnione Wigry II - zawodnikami z pierwszego zespołu rozprawiły się gośćmi znad Bugu zdecydowanie i wysoko 5:0 do przerwy 3:0.

Wigry II:
Dominik Kąkolewski- Paweł Olszewski, Jakub Staszkiewicz (46 Krystian Dubiński), Wojciech Kuriata (46 Artur Sawicki), Bartosz Olszewski, Damian Pawłowski, Wojciech Milewski (46 Łukasz Szczerbowski), Jakub Świątek, Sebastian Zackiewicz (46 Łukasz Racis), Sebastian Bergier, Gabriel Romatowski(46 Wojciech Łada).

Dobry start suwalskich futbolistek w II lidze.

RESO Akademia 2012 - Tygrys Huta Mińska 2:1

Do udanych mogą zaliczyć suwalczanki inaugurację II ligi piłki nożnej.

Mecz zwycięski, ale trudny – zwycięstwo wyszarpnięte w ostatnich minutach meczu do 86 minut było 1:1, jedna z ostatnich akcji pod bramką gości, sprawiła wielką radość wśród suwalskich zawodniczek i grupki kibiców.
Start udany - piękna pogoda, słoneczko świeciło, jednak silny wiatr sprawiał paniom wiele problemów z opanowaniem piłki i skleceniu udanej akcji.
Zaczęło się od prowadzenia gości, radość dziewczynom
z Huty Mińskiej dała Angelika Kacalak.
Ambitne suwalczanki wyrównały, a to za sprawą Aleksandry Bieryło, a w ostatnich minutach pokusiły się
o zwycięstwo 2:1.

Po ostatnim gwizdku sędziego na stadionie zapanowała wielka radość - trzy punkty zostają w Suwałkach.

Oby w następnym meczu ze Stomilem Olsztyn była taka radość.

Obecnie suwalczanki zajmują w tabeli 7. miejsce, Tygrys Huta Mińska 12. (ostatnie miejsce w tabeli), a kolejny przeciwnik Stomil Olsztyn trzecie miejsce. Liderem rozgrywek jest Ząbkovia Ząbki.

Bramki: Anna Stankiewicz i Aleksandra Bieryło dla RESO Akademia 2012, Angelika Kacalak dla Tygrys Huta Mińska

Skład suwalczanek: Magdalena Mackiewicz, Ewa Pacewicz, Laura Frąckowiak, Karolina Zabawska, Anna Stankiewicz, Aleksandra Radzewicz, Julia Smyk, Karolina Słoma, Aleksandra Bieryło, Magdalena Suchocka, Izabela Łada oraz Aurelia Kotarska, Magdalena Gryszkiewicz, Zuzanna Skrodzka, Karolina Gałażewska. Żaneta Staszyńska.