┼Ülepsk Malow Suwa┼éki - Asseco Resovia Rzeszów 3-1
(25:19, 25:21, 20:25, 25:21)

W pi─ůtkowe popo┼éudnie kibice mogli zobaczy─ç w Suwa┼éki Arena wspania┼ée sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie w wykonaniu siatkarzy Suwa┼ék i Rzeszowa.
Plus Liga, ma to do siebie, jak powtarzaj─ů trenerzy i siatkarze, mo┼╝na o zwyci─Östwo walczy─ç z ka┼╝d─ů dru┼╝yn─ů.
Analizuj─ůc sk┼éad podopiecznych Piotra Gruszki — nasze szanse by┼éy znikome, ale jak to w rywalizacji sportowej bywa, nie to, co na papierze, liczy si─Ö postawa na boisku.
Pierwszy raz w PLUS LIDZE — Andrzej Kowal móg┼é ustawi─ç sk┼éad, tak jak by sobie ┼╝yczy┼é, a to z powodu otrzymania obywatelstwa polskiegoprzez Nicolasa Szerszenia.
W rozgrywkach PlusLigi na boisku musi przebywa─ç co najmniej trzech zawodników krajowych. I tym sposobem, ┼╝e
Nicolas sta┼é si─Ö polakiem, trener mia┼é mo┼╝liwo┼Ť─ç wystawienia w ┼Ülepsku trzech zawodników zagranicznych wyst─Öpuj─ůcych ci─ůgle na boisku.
Ta sytuacja wzmocni┼éa moc nap─Ödow─ů suwalskiego zespo┼éu, a trener mia┼é wi─Öcej roszad w┼Ťród zawodników w bia┼éo-niebieskich koszulkach.

W pi─ůtkowe popo┼éudnie po raz drugi suwalczanie znale┼║li sposób na pokonanie Asseco Resovia Rzeszów. Tak jak w inauguruj─ůcym meczu Plus Ligi — podopieczni Andrzeja Kowala pokonali rzeszowian 3:1.
Mecz w Suwa┼ékach sta┼é na bardzo wysokim poziomie i móg┼é dostarczy─ç licznie zebranej publiczno┼Ťci wiele rado┼Ťci.
Oba zespo┼éy pokaza┼éy wspania┼é─ů gr─Ö, za co byli nagradzani gromkimi brawami.
W pierwszym secie podopieczni Andrzeja Kowala od pocz─ůtku zacz─Öli zdobywa─ç przewag─Ö i odnie┼Ťli zwyci─Östwo 25:19.
Najwi─Öcej punktów w pierwszym secie zdobyli dla ┼Ülepsk Malow: Bo┼é─ůd┼║ 5 i Szersze┼ä 4.
W drugim secie przebudzili si─Ö podopieczni Piotra Gruszki — zacz─Öli od prowadzenia, tak by┼éo do siedemnastego puntu, pó┼║niej do g┼éosu doszli bia┼éo-niebiescy.
Dobra gra Bartka Bo┼é─ůdzia i Nicolasa Szerszenia wyprowadzi┼éa suwalczan na prowadzenie w tym secie walka o punkty by┼éa bardzo emocjonuj─ůca.
Ślepsk Malow zwyciężył w drugim secie 25:21 i prowadził już 2:0.
Najwi─Öcej punktów dla naszego zespo┼éu w drugim secie zdoby┼é Nicolas Szersze┼ä 5.
Trzeci set po bardzo emocjonuj─ůcej grze wygrali zawodnicy Asseco Resovia 25:20. I to wszystko, na co by┼é sta─ç go┼Ťci z Rzeszowa.
Najwi─Öcej punktów dla naszego zespo┼éu w trzecim secie zdoby┼é Bart┼éomiej Bo┼é─ůd┼║ 5.
Chocia┼╝ w czwartym secie Rzeszowianie zacz─Öli od prowadzenia, to gospodarze zdo┼éali w odpowiednim momencie wpa┼Ť─ç w swój rytm i zwyci─Ö┼╝y─ç 25:21 i ca┼éy mecz
3:1 inkasuj─ůc trzy punkty.
Najwi─Öcej punktów dla naszego zespo┼éu w czwartym secie po sze┼Ť─ç pkt zdobyli: Bart┼éomiej Bo┼é─ůd┼║ i Andreas Takvam.

Warte odnotowania s─ů informacje o prowadzonych w PLUS LIDZE rankingach — w┼Ťród zagrywaj─ůcych pierwsze miejsce w lidze zajmuje Nicolas Szersze┼ä (32 pkt).
Tak┼╝e w rankingu MVP drugie miejsce przypada dla Nicolasa Szerszenia (3 pkt), wspólnie z Mariuszem Wlaz┼éym, Benjaminem Toniutti i Kamilem Semaniukiem.
Nicolas Szersze┼ä jest na trzecim miejscu (200 pkt) w┼Ťród atakuj─ůcych i na trzecim (247 pkt) w┼Ťród punktuj─ůcych.
W┼Ťród blokuj─ůcych 5. miejsce zajmuje Andreas Takvam (28 pkt) - BRAWO Nicolas, BRAWO Andreas !!!