Menu:

mecze live

 

Reklama:


meczyki

 

 

 

 

 

 

RSS
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz

URZ─äD MIASTA

Patronat medialny

PARTNERZY

WSPÓ┼üPRACUJEMY

mecze live

FOTO BLOG

Leszka
Przeborowskiego

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

=============

REDAKCJE

 

=========

KOMUNIKACJA

Sport

meczyki

Poka┼╝ aktualno┼Ťci z roku:

Weekend na sportowo

23.11.2020

Bramki z meczu Wigry - GKS Katowice

22.11.2020

Badmintoni┼Ťci SKB Litpol-Malow z Poznania wracaj─ů z trzema zwyci─Östwami

22.11.2020

Badmintoni┼Ťci SKB Litpol-Malow z Poznania wracaj─ů z trzema zwyci─Östwami

Trzy pewne zwyci─Östwa badmintonistów SKB Litpol-Malow w LOTTO Ekstraliga
Badmintoni┼Ťci SKB Litpol-Malow z Poznania wracaj─ů z trzema zwyci─Östwami.
W II rundzie rywalizacji o Dru┼╝ynowe Mistrzostwo Polski suwalczanie pokonali dru┼╝yn─Ö z Poznania 6:1 oraz dwie dru┼╝yny z Pomorza po 7:0.
 
(więcej info w zakładce - SPORT)
 

Dwie pora┼╝ki z GKS katowice

22.11.2020
Suwalskie dru┼╝yny ┼Ülepsk Malow i Wigry Suwa┼éki maj─ů s┼éabo┼Ť─ç do Katowic, obie w ten weekend musia┼éy poczu─ç gorycz pora┼╝ki.
 

Wigry przegrały ważne spotkanie na szczycie II ligi i straciły pozycję wicelidera rozgrywek.Wigry przegrały na własnym stadionie z GKS Katowice 1:2.

 

(więcej informacji w zakładce SPORT)

Wigry 1:2 Sokół Ostróda. Konferencja prasowa

09.11.2020

J├│zef Eleksin - wspomnienia

07.11.2020

Wojciech Winnik

04.11.2020

Zwyci─Östwo suwalskich siatkarzy

28.10.2020
Kolejne, czwarte zwyci─Östwo w tm sezonie suwalskich siatkarzy w PLUS LIDZE 
┼Ülepsk Malow Suwa┼éki - Cerrad Enea Czarni Radom 3-2 (23:25, 25:23, 25:16, 25:27, 15: 8).  MVP Bartosz Bo┼é─ůd┼║.
W zaleg┼éym meczu trzeciej kolejki Plus Ligi podopieczni Andrzeja Kowala pokonali 3:2 Cerrad Enea Czarni Radom. Podobnie jak w Radomiu, mecz w Suwa┼ékach, to mecz walki, punkt za punkt. Pierwszy set dla go┼Ťci z Radomia 25:23, drugi walka jak w pierwszym jednak wynik odwróci┼é si─Ö na korzy┼Ť─ç gospodarzy 25:23. W tych setach bezapelacyjnie najlepsi w┼Ťród gospodarzy Bart┼éomiej Bo┼éd┼║ i Marcin Wali┼äski z dobrej strony pokaza┼é si─Ö Thomas Rousseaux. W trzecim secie walka ja w poprzednich, punkt za punt trwa┼éa do stanu 8:8, pó┼║niej gospodarze odp┼éyn─Öli go┼Ťciom niczym Waldemar Marsza┼éek na swojej ┼éodzi, zdobyli z rz─Ödu dziewi─Ö─ç punktów, wychodzi┼éo wszystko, w tym secie, dominowa┼é Cezary Sapi┼äski, zdobywaj─ůc z serwisu siedem punktów. Set czwarty — zacz─Ö┼éo si─Ö od prowadzenia ┼Ülepsk Malow, ale szybko go┼Ťcie poczuli wiatr w ┼╝agle i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze wznie┼Ťli si─Ö na wy┼╝yny i doprowadzili w tym secie do remisu 20:20 i kolejnego 23:23, jednak ko┼äcówka seta nale┼╝a┼éa do go┼Ťci — zwyci─Ö┼╝yli 27:25.
Tie-breaka suwalczanie zagrali fenomenalnie od pocz─ůtku do ko┼äca, zdecydowane prowadzenie i luz w szeregach siatkarzy ┼Ülepska Malow. Zdecydowana przewaga i po trzynastu minutach gry zwyci─Östwo w tym secie 15:8.
┼Ülepsk Malow z 11 pkt (6 meczów, 4 zwyci─Östwa, 2 pora┼╝ki) plasuje si─Ö na 5 miejscu w tabeli PLIS LIGA.
GRATULUJEMY!!!

Grad medali zdobyli badmintoni┼Ťci SKB

26.10.2020

Szachi┼Ťci suwalscy z medalami

21.10.2020

Mimo pandemii Suwalscy szachi┼Ťci graj─ů i rozs┼éawiaj─ů nasze miasto


W ostatnim czasie brali udział w wielu zawodach.
Ostatnie wyniki zawodników KSz. Ha┼äcza Suwa┼éki
1) Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 – Poronin, 9-13.10.2020
- 9 miejsce Racis Weronika – 5,0 pkt. (rank. 1468)
- 17 miejsce Wasilewska Natalia – 4,0 pkt. (rank. 1375)

2) Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 7 i 6 – Poronin 14-18.10.2020
- 9 miejsce (D06) – Ko┼éosza Luiza – 5,0 pkt. (rank. 1220)
- 11 miejsce (D07) - Czarniecka Katarzyna – 3,0 pkt. (rank. 1094)
- 20 miejsce (C07) – Boguszewski Damian – 4,5 pkt. (rank. 1378)
- 21 miejsce (C06) - Szeraniewicz Jan – 4,0 pkt. (rank. 1080)

3) Eliminacje Mi─Ödzywojewódzkie do Fina┼éów Mistrzostw Polski Juniorów 2021 – Pu┼éawy 12-18.10.2020
- 2 miejsce (C13) – Wasilewski Stanis┼éaw – 5,0 pkt./7 – rank. 1943, ELO + 89 – awans do MPJ
- 2 miejwc3 (C09) – Jasiulewicz Kamil – 5,5 pkt./6 – rank. 1943 – awans do MPJ
- 3 miejsce (D09) – Ko┼éosza Zuzanna – 5,0 pkt./8 – rank. 1571 – awans do MPJ
- 4 miejsce (C13) – Pieczulis Hubert – 4,5 pkt./7 – rank. 1921, ELO +30 – awans do MPJ
- 4 miejsce (C09) – Boguszewski Kacper – 3,0 pkt./6 – rank. 1657 – awans do MPJ
- 5 miejsce (C13) – Racis Micha┼é – 3,5 pkt./7 – rank. 1772, ELO -82.
- 6 miejsce (C11) – Jasiulewicz Dawid - 4,0 pkt./7 – rank. 1838, ELO -22.
- 6 miejsce (D13) – Racis Dominika – 1,5 pkt./6 – rank. 1522.

4) XI TURNIEJ O PUCHAR MARSZA┼üKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Sokó┼éka 18.10.2020 Grupa B
- 1 miejsce Dorian Sawicki

Wiadomo┼Ťci sportowe

20.10.2020

Konferencja pomeczowa Bytovia 1:2 Wigry

18.10.2020

Cuprum Lubin 0 - 3 MKS Ślepsk Malow Suwałki

11.10.2020
ZAS┼üU┼╗ONE ZWYCI─śSTWO PODOPIECZNYCH ANDRZEJA KOWALA
 

Suwalczanie wrócili do rozgrywek po przerwie spowodowanej COVID-19 na parkiety PLUS Ligi w bardzo dobrym stylu.

Nasi siatkarze pokonali gospodarzy Cuprum Lubin w trzech setach 25:19, 25:22, 25:20. MVP: Kevin Klinkenberg

6. kolejka PLUS LIGA. Hala Widowiskowo-Sportowa, Lubin. Cuprum Lubin 0 – 3 MKS ┼Ülepsk Malow Suwa┼éki (19:25, 22:25, 20:25) Sk┼éady: Gospodarze - Cuprum Lubin. 16 Bartosz Mako┼Ť, 20 Kamil Szymura, 15 M. Tavares Rodrigues, 14 Mariusz Magnuszewski, 7 Adam Lorenc, 6 Bart┼éomiej Zawalski, 10 Daniel Oliveira, 4 Dawid Gunia, 2 Kamil Maruszczyk, 17 Nikolay Penchev, 12 Przemys┼éaw Smoli┼äski, 13 Ronald Jimenez, 11 Szymon Jakubiszak, 5 Wojciech Ferens. 9 Sebastian Warda

┼Ülepsk Malow Suwa┼éki. 91 Joshua Tuaniga, 18 Kacper Gonciarz, 24 Mateusz Czunkiewicz, 16 Pawe┼é Filipowicz, 11 Andreas Takvam, 10 Bart┼éomiej Bo┼é─ůd┼║, 76 Cezary Sapi┼äski, 25 Jakub Rohnka, 8 Kevin Klinkenberg, 3 ┼üukasz Kaczorowski, 12 ┼üukasz Rudzewicz, 1 Marcin Wali┼äski, 17 Mateusz Sacharewicz, 2 Patryk Szwaradzki

Tabela po 6. kolejce

1 Grupa Azoty ZAKSA K─Ödzierzyn-Ko┼║le

2 Aluron CMC Warta Zawiercie

3 Jastrz─Öbski W─Ögiel

4 Trefl Gdańsk

5 Asseco Resovia Rzeszów

6 Ślepsk Malow Suwałki

7 PGE Skra Be┼échatów

8 GKS Katowice

9 Verva Warszawa Orlen Paliwa

10 Cerrad Enea Czarni Radom

11 Indykpol AZS Olsztyn

12 Stal Nysa

13 MKS B─Ödzin

14 Cuprum Lubin

 

 

 

 

 

SUKCES SUWALSKICH PIŁKARZY z SL SALOS

30.09.2020

SUKCES SUWALSKICH PIŁKARZY z SL SALOS

 
XXVIII Ogólnopolskich Igrzysk M┼éodzie┼╝y Salezja┼äskiej. Kutno, 25-26.09.2020 r. Podopieczni Aleksandry Biery┼éo pi┼ékarze ( rocznik 2003 – 2004 ) zaj─Öli I miejsce w Polsce . Najlepszym zawodnikiem turnieju zosta┼é Bartosz Andryszczyk z naszego Stowarzyszenia , za┼Ť pi┼ékarze pod wodz─ů Tomasza Ko┼Ťci┼äskiego ( rocznik 2005 – 2006 ) zaj─Öli III miejsce w Polsce. Bramkarzy przygotowywa┼é trener Marek Sowa.
 
Jest to ogromny sukces naszego Stowarzyszenia, patrz─ůc w histori─Ö to takie osi─ůgni─Öcie by┼éo w 2015 roku. Serdecznie gratulujemy pi┼ékarzom oraz im rodzicom i darczy┼äcom za ogromne wsparcie w projekt Ogólnopolskich Igrzysk.
Dariusz Ułanowicz
Prezes Zarz─ůdu SL SALOS

Srebrny medal na mistrzostwach Polski

27.09.2020
Od czwartku do niedzieli w ┼ü─Öcznej rozgrywano fina┼é Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów M┼éodszych, który odbywa┼é si─Ö w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady M┼éodzie┼╝y w Badmintonie.
Suwalski Klub Badmintona oraz województwo podlaskie reprezentowali juniorzy m┼éodsi: Micha┼é Aleksandrowicz, Mateusz Ho┼éub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski.
 
Mi┼éo poinformowa─ç, ┼╝e jeden fina┼é odby┼é si─Ö z udzia┼éem suwalskich badmintonistów, by┼éa to gra podwójna ch┼éopców Micha┼é Aleksandrowicz, Mateusz Ho┼éub.
O najwy┼╝sze trofeum walczyli z par─ů Jakub MELANIUK /Szymon ┼ÜLEPECKI (UKS Unia Bieru┼ä/LKS Technik G┼éubczyce). Przeciwnicy suwalczan to debel nr 1 w tej kategorii wiekowej w Polsce.
W pierwszym fina┼éowym secie suwalczanie potrafili, utrzyma─ç kontakt z rywalami z drugiej strony kortu do 8 pkt w drugim secie do 10 pkt. 
Pó┼║niej rywale odskakiwali na kilkupunktow─ů, bezpieczn─ů przewag─Ö.
By┼éy momenty, gdzie suwalczanie próbowali nawi─ůza─ç walk─Ö, jak pokazuje, ko┼äcowy wynik badmintoni┼Ťci z Suwa┼ék mogli, w ┼ü─Öcznej odebra─ç tytu┼é wicemistrzów Polski Junior M┼éodszy (Ogólnopolskiej Olimpiady M┼éodzie┼╝y). W tym finale nie zawiedli faworyci Jakub Melaniuk/Szymon ┼Ülepecki — byli poza zasi─Ögiem naszych deblistów.
Gratulujemy Micha┼éowi i Mateuszowi wielkiego sukcesu. Ch┼éopcy, by─ç wicemistrzem to by─ç, drug─ů par─ů deblow─ů w Polsce — to wielka rado┼Ť─ç dla zawodników, trenera, rodziców dla klubu.
┼╗yczymy m┼éodym suwalskim badmintonistom kolejnych sukcesów.
 
W sobotę w ćwierćfinale z turniejem musiał pożegnać się debel Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.
Szkoda, ┼╝e druga suwalska para deblowa (wy┼╝ej kwalifikowana) Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski nie pokaza┼éa pe┼éni swoich umiej─Ötno┼Ťci — w ─çwier─çfinale swój pojedynek przegrali na w┼éasne ┼╝yczenie.
Na korcie widoczny by┼é brak koncentracji, woli walki, brak wiary w ko┼äcowy sukces i efekt taki, ┼╝e musieli uzna─ç wy┼╝szo┼Ť─ç pary, któr─ů mo┼╝na by┼éo pokona─ç — br─ůzowy medal by┼é na wyci─ůgni─Öcie r─Öki.
┼Ümia┼éo mo┼╝emy powiedzie─ç, ┼╝e mamy w suwalskim klubie badmintona dwie bardzo dobre pary debla m─Öskiego, pary, w których drzemie wielki potencjach. 
Ch┼éopcy, wi─Öcej potu podczas treningu, wi─Öcej wiary w swoje umiej─Ötno┼Ťci i b─Ödzie jeszcze lepiej — wszak WIARA CZYNI CUDA!
 
Pozostałe finały:
Szymon Ślepecki/Julia Pławecka (LKS Technik Głubczyce/UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 21:10, 20:22, 21:10 Jakub Melaniuk/Daria Zimnol (UKS Unia Bieruń/
Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń) (2:0) 21:13, 21:11 Anastasiia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok)
Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) (2:1) 21:17, 15:21, 21:17 Miko┼éaj Szymanowski
Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) (2:1) 15:21, 21:14, 21:12 Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna)
 
JAK ZAWODNICY SKB SUWA┼üKI GRALI w ┼ü─śCZNEJ
Gra pojedyncza ch┼éopców:
I RUNDA
Jan Filipowicz - M. Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) 11:21, 21:18, 11:21
Sebastian Lenczewski - W. Kamiński (UKS Bursztyn Gdańsk) 21:16, 22:24, 21:13
Mateusz Hołub - Błażej Lange (MKB Lednik Miastko) 21:11, 21:13
II RUNA
Mateusz Ho┼éub - Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) 10:21, 9:21
Sebastian Lenczewski - A. Niczyporuk (AZSUW Warszawa) 6:21, 8:21
 
Gra podwójna ch┼éopców:
J. Filipowicz/S. Lenczewski
I runda: wolny los
II runda: Adrian Kowal(MKS Stal Nowa D─Öba)/Konrad Krystek(Orbitek Strasz─Öcin) 21:17, 21:16
─çwier─çfina┼é: Tomasz Buza(UKS Milenium Warszawa)/Maksymilian Danielak(KS Ruch Piotrków Tryb). 19:21, 17:21
M. Aleksandrowicz/M. Hołub
I runda: wolny los
II runda: Dominik K┼éaput(Unia Bieru┼ä)/M. Miecz─ůgowski(AZSU┼Ü Katowice) 21:8, 21:8
─çwier─çfina┼é: Kacper Górniak/Piotr Heinke(Chojnik Jelenia Góra) 21:13, 21:17
pó┼éfina┼é: Bartosz Krajewski/Adrian Krawczyk(ABRM Warszawa) 22:20, 21:15
 
FINAŁ: Jakub Melaniuk(1, Unia Bieruń)/Szymon Ślepecki(Technik Głubczyce) 10:21, 15:21
 
Gra mieszana:
I runda:
M. Aleksandrowicz(SKB)/Julia Paj─ůk(Orlicz Suchedniów)-
M. Podkowiński(Hubal)/M. Muszyńska(Plesbad Pszczyna) 21:9, 22:20
II runda: P. Liszka/J.Podedworny(3/4, Dwójka Bytów) 21:23, 21:18, 13:21
 
W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Plesbad Pszczyna