Wigry 0 - 2 Zagłębie Sosnowiec

26.07.2020

Ostatni mecz w sezonie 2019/2020 I ligi

Po sze┼Ťciu latach gry na zapleczu ekstraklasy Wigry spadaj─ů do drugiej ligi.

┼Ümia┼éo mo┼╝na, powiedzie─ç by┼é, to mecz rzutów karnych. S─Ödzia podyktowa┼é trzy dla go┼Ťci (w tym dwa wykorzystane), jednego dla gospodarzy nie zauwa┼╝y┼é.

Ten ostatni mecz chocia┼╝ przegrany, ale pokaza┼é, ┼╝e Ci m┼éodzi pi┼ékarze mogli przy odrobinie wi─Ökszym szcz─Ö┼Ťciu dalej gra─ç w I lidze.

Pokazali w starciu z Zag┼é─Öbiem Sosnowiec, ┼╝e potrafi─ů gra─ç w pi┼ék─Ö. By┼é to bardzo ciekawy mecz, nawet z lekkim wskazaniem na Wigry, ale jak t bywa, szcz─Ö┼Ťcie, trzeba mie─ç. Obiektywnie, to remis w tym pojedynku nie krzywdzi┼é nikogo, ale ┼╝e inaczej si─Ö sta┼éo — tak w sporcie bywa.

Na pocz─ůtku meczu mieli┼Ťmy kilka sytuacji, pierwsza po┼éowa by┼éa nasza, grali┼Ťmy ┼éadnie, przeciwnik móg┼é, tylko popatrze─ç jak grali┼Ťmy pi┼ék─ů, oddali┼Ťmy kilka strza┼éów, w tym s┼éupek.

Najlepszy tego dnia zawodnik i zarazem najstarszy, najbardziej do┼Ťwiadczony w naszej dru┼╝ynie Adrian Karankiewicz, pope┼énij dwa b┼é─Ödy- najpierw r─Öka w polu karnym (44 minuta) i rzut karny, ale Szymon Paw┼éowski nie wykorzysta┼é okazji, strzeli┼é w poprzeczk─Ö. Drugi b┼é─ůd Karankiewicza w polu karnym zosta┼é ju┼╝ przez Filipa Karbowego zamieniony w 65 minucie na bramk─Ö.

Warto wspomnie─ç, ┼╝e w 57 minucie — rzut ro┼╝ny dla Wigier, po do┼Ťrodkowaniu widoczne zagranie r─Ök─ů przez jednego z zawodników go┼Ťci, ale s─Ödzia nie dopatrzy┼é si─Ö przewinienia.

W doliczonym czasie gry — kolejny rzut karny dla go┼Ťci. Futbolówk─Ö z 11 metrów do bramki Wigier wpakowa┼é Fabian Piasecki i Zag┼é─Öbie Sosnowiec wygra┼éo 2:0!

Wigry ┼╝egnaj─ů si─Ö z 1 Lig─ů!!!
┼╗yczymy szybkiego powrotu bia┼éo-niebieskim na zaplecze ekstraklasy — dzi─Ökujemy, ┼╝e mogli┼Ťmy przez sze┼Ť─ç lat by─ç z wami, prze┼╝ywa─ç wzloty i upadki, dzieli─ç si─Ö rado┼Ťci─ů i smutkiem, relacjonowa─ç najlepiej jak tylko potrafimy.

Szczególne podzi─Ökowania nale┼╝─ů si─Ö Panu Darkowi Mazurowi — to on, jego wysi┼éek i determinacja sprawi┼éy, ┼╝e do Suwa┼ék przyje┼╝d┼╝a┼éy zespo┼éy, pi┼ékarze, o których mogli┼Ťmy wcze┼Ťniej przeczyta─ç tylko w Przegl─ůdzie Sportowym lub zobaczy─ç na ekranie telewizyjnym.

/greg/

Wigry Suwałki 0-2 Zagłębie Sosnowiec
Filip Karbowy 65 (k), Fabian Piasecki 90 (k)

Wigry: 67. Jan Balawejder - 6. Grzegorz Aftyka (90, 15. Jakub ┼Üwi─ůtek), 8. Micha┼é Ozga, 44. Adrian Karankiewicz, 2. Pawe┼é Gierach - 90. Denis Gojko, 94. Patryk Czu┼éowski, 27. Robert Bartczak, 23. Szymon ┼üapi┼äski (66, 10. Micha┼é ┼╗ebrakowski), 77. Cezary Sauczek (78, 21. Konrad Matuszewski) - 99. Kacper We┼éniak.

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski - 16. Dawid Ryndak, 25. Piotr Polczak, 5. Kacper Łopata, 27. Rafał Grzelak - 9. Mateusz Szwed (46, 99. Fabian Piasecki), 17. Kacper Radkowski, 14. Filip Karbowy (75, 6. Bartłomiej Babiarz), 11. Patryk Mularczyk, 30. Patryk Małecki - 8. Szymon Pawłowski (84, 7. Tomasz Nawotka).

┼╗ó┼éta kartka: Karankiewicz.
Czerwona kartka: Patryk Mularczyk (88. minuta, Zagłębie, za brutalny faul).

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Na pocieszenie zmaga┼ä w I lidze — Wigry wygra┼éy Pro Junior System, do kasy suwalskiego klubu wp┼éynie 800 tys. z┼é.

11.07.2020
18 lipca 2020 roku na boiskach do sportów pla┼╝owych nad zalewem Arkadia odb─Ödzie si─Ö turniej siatkówki pla┼╝owej pn. Suwa┼éki Beach Arena. Rozpocz─Öcie rozgrywek zaplanowane jest na godzin─Ö 10:00, natomiast biuro zawodów b─Ödzie czynne od godziny 9:00. Z uwagi na formu┼é─Ö zawodów (turniej jednodniowy) zosta┼é wprowadzony limit par (12 dla m─Ö┼╝czyzn i 8 dla kobiet). Najlepsze dru┼╝yny otrzymaj─ů puchary oraz nagrody rzeczowe z puli 2 500 PLN. Zapisy do turnieju przyjmowane s─ů do 15 lipca na stronie www.elektronicznezapisy.pl. Celem imprezy jest popularyzacja siatkówki pla┼╝owej w┼Ťród mieszka┼äców Miasta Suwa┼éki i ca┼éego regionu oraz promowanie aktywnego wypoczynku. Partnerem wydarzenia jest SL Salezja┼äska Organizacja Sportowa w Suwa┼ékach.
Zapraszam do gry i do kibicowania!! Zbigniew Chiliński

Zwyci─Östwo z GKS Jastrz─Öbie

05.07.2020

Zwyci─Östwo z GKS Jastrz─Öbie

30. kolejka 1. ligi: Wigry Suwa┼éki - GKS Jastrz─Öbie  2-0
Nareszcie, Suwalczanie po 10. pora┼╝kach poczuli smak zwyci─Östwa.

Ostatni raz zwyci─Östwo odnie┼Ťli pi┼ékarze Wigier 16 listopada 2019 roku w wyjazdowym meczu z Chojniczank─ů Chojnice.
Zwyci─Östwo szcz─Ö┼Ťliwe, jednak jak to w sporcie bywa, go┼Ťcie wizualnie byli lepsi, ale skuteczno┼Ť─ç dzi┼Ť by┼éa fatalna. Wiele sytuacji, z których mog┼éy, pa┼Ť─ç bramki, trafia┼éo szcz─Ö┼Ťliwie ┼éupem suwalskiego golkipera, ratowa┼é nas s┼éupek i poprzeczka. Suwalczanie wykorzystali, to co mogli wykorzysta─ç, najlepiej jak tylko umieli.
By┼éo to dosy─ç szcz─Ö┼Ťliwe zwyci─Östwo podopiecznych Donatasa Vencieviciusa nad przyjezdnymi z Jastrz─Öbia Zdrój.

Go┼Ťcie w wielu elementach pi┼ékarskiego fachu przewa┼╝ali nad pi┼ékarzami znad Czarnej Ha┼äczy. Umieli dok┼éadnie zagra─ç, skutecznie wymieni─ç pi┼ék─Ö, oddali wi─Öcej strza┼éów celnych. Ju┼╝ w 7 minucie Kamil Adamek stworzy┼é bramkow─ů sytuacj─Ö, jednak s─Ödzia dopatrzy┼é si─Ö spalonego. W 25 minucie Dawid Gojny — nie da┼é rady Jankowi Balawejderowi, w 29 minucie ponownie Kamil Adamek — strzela bramk─Ö, ale ze spalonego. 50 minuta szansa na zdobycie dla go┼Ťci gola przez Petra Galuskie. W 63 minucie suwalska obrona pope┼éni┼éa b┼é─ůd w kryciu Bartosz Jaroszek, móg┼é wpisa─ç si─Ö na list─Ö strzelców – ten strza┼é wybroni┼é dobrze dysponowany dzisiaj Janek Balawejder. Filip Karma┼äski popisa┼é si─Ö w 89 minucie silnym strza┼éem z ok. 16 metrów, ale pi┼éka odbija si─Ö od wewn─Ötrznej strony s┼éupka i mamy szcz─Ö┼Ťcie.

Na wysokim poziomie zagra┼é, dzi┼Ť Robert Bartczak, by┼é jak to si─Ö, mówi wsz─Ödzie, wyró┼╝nia┼é si─Ö na tle pozosta┼éych pi┼ékarzy, to dzi─Öki Robertowi po pi─Öknym strzale w 17 minucie cieszyli┼Ťmy si─Ö z prowadzenia.
Asysta przy drugiej bramce w 35 minucie. Idealne do┼Ťrodkowanie z lewego skrzyd┼éa na g┼éow─Ö Martina Dobrotki, a ten nie mia┼é problemu z pokonaniem Grzegorza Drazika i wynik na tablicy 2:0 dla Wigier.
Du┼╝e umiej─Ötno┼Ťci w dzisiejszym meczu pokaza┼é Janek Balewejder, wychodzi┼é obronn─ů r─Ök─ů z wielu tzw. setek.
Na dobrym poziomie oprócz Roberta i Janka zagrali Oskar Nowak, Micha┼é Ozga, Adrian Karankiewicz, Martin Dobrotka w drugiej po┼éowie — Kacper We┼éniak. Oby w kolejnych meczach suwalczanie byli tak skuteczni, jak w rywalizacji z Jastrz─Öbiem – tego im ┼╝yczymy.

Wiemy, ┼╝e stracili┼Ťmy ju┼╝ szans─Ö na utrzymanie w Fortuna I Liga, i mo┼╝na by┼éo zrobi─ç prezent — pokaza─ç si─Ö z dobrej strony suwalskim kibicom, telewidzom POLSAT SPORT i poprawi─ç morale dru┼╝yny.
Po zako┼äczeniu zwyci─Öskiego meczu w┼Ťród bia┼éo-niebieskich euforii by┼éo brak. Jednak m┼éodzi pi┼ékarze zostali przez suwalskich kibiców nagrodzeni gromkimi brawami.

Wigry: 67. Jan Balawejder - 2. Pawe┼é Gierach, 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 5. Oskar Nowak - 90. Denis Gojko (71, 31. Miko┼éaj Wasilewski), 8. Micha┼é Ozga, 94. Patryk Czu┼éowski, 15. Jakub ┼Üwi─ůtek (78, 23. Szymon ┼üapi┼äski), 27. Robert Bartczak - 10. Micha┼é ┼╗ebrakowski (61, 99. Kacper We┼éniak).

GKS 1962: 1. Grzegorz Drazik - 3. Mateusz S┼éodowy, 5. Micha┼é Bojdys (19, 8. Kamil Jadach), 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 9. Petr Galuška, 32. Bartosz Jaroszek, 22. Filip Karma┼äski, 21. Marek Mróz (78, 24. Micha┼é Mydlarz), 10. Farid Ali (58, 11. Dominik Szcz─Öch) - 28. Kamil Adamek.

┼╝ó┼éte kartki: KarankiewiczOzga - GaluškaGojny, Szymura.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Mo┼╝emy podratowa─ç reputacj─Ö w kolejnych meczach:
31. kolejka. Odra Opole - Wigry Suwa┼éki, 10 lipca, 16:00
32. kolejka. Wigry Suwa┼éki - Sandecja Nowy S─ůcz, 14 lipca, 17:30
33. kolejka Chrobry G┼éogów - Wigry Suwa┼éki 17 lipca, 20:10
34. 34. kolejka. Wigry Suwa┼éki - Zag┼é─Öbie Sosnowiec 25 lipca, 17:40

Suwalczanie obecnie zajmuj─ů ostatnie 18 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 pkt. Wyprzedzaj─ů nas w tabeli Chojniczanka Chojnice 17 miejsce (30 pkt.), Odra Opole 16 miejsce (36 pkt.)

Liderem Fortuna I Ligi jest Podbeskidzie Bielsko-Biała.

/greg/

Zawody w Narciarstwie Wodnym za Wyci─ůgiem

03.07.2020

W niedziele 28 czerwca na Wyci─ůgu Nart Wodnych w WOSiR Szelment zosta┼éy rozegrane I Mi─Ödzynarodowe M┼éodzie┼╝owe Zawody w Narciarstwie Wodnym za Wyci─ůgiem ,, Ski- Water " Nad jez. Szelment Wielki by┼éo mo┼╝na podziwia─ç uczestników z rocznika 2005-2013, którzy próbowali swoich si┼é w letniej dyscyplinie sportowej. Celem zawodów jest upowszechnianie sportu, turystyki, aktywnego wypoczynku oraz integracje spo┼éeczn─ů uczestników. Uroczysto┼Ť─ç wr─Öczenia pucharów, dyplomów i nagród odby┼éo si─Ö w niedziel─Ö na Pla┼╝y WOSiR.

XIV Miejsce Filip Klekotko 1 pkt,
Dzi─Ökujemy za wsparcie dla Pana Artura Kosickiego, Marsza┼éka województwa podlaskiego, który ufundowa┼é nagrody rzeczowe dla zwyci─Özców.

- pierwszy w okresie panowania koronawirusa

Zwyci─Özc─ů turnieju zosta┼é Karol Szyma┼äski,  w finale po zaci─Ötym meczu pokona┼é Paw┼éa Czernialisa 9:7.
W meczu o 3 miejsce równie┼╝ po zaci─Ötym pojedynku Adam C─ůka┼éa pokona┼é 6:4 Waldemara Lema┼äskiego.

Klasyfikacja końcowa:
I Karol Szymański (Suwałki, Wiceprezes STT)
II Paweł Czernialis (Żegary)
III Adam C─ůka┼éa (Suwa┼éki)
IV Waldemar Lemański (Białystok)
- - -
V-VI Paweł Chałko (Suwałki) , Jacek Czerniszewski (Białystok)
VII – VIII Janusz Staranowicz (Suwa┼éki), Tomasz Zaforymski (Suwa┼éki)
IX-XII Julia Sowulewska (Suwałki), Robert Popławski (Gołdap), Filip Olszewski (Suwałki), Wojciech Przyborowski (Grajewo)
XIII-XVI Grzegorz Koz┼éowski (Augustów), Karol Tarlecki (Sejny), Fryderyk Prelewicz (Suwa┼éki), Tomasz Ziemkowski (Suwa┼éki)

Organizatorem Turnieju było Suwalskie Towarzystwo Tenisowe

Darmow─ů nauk─Ö na nartach wodnych i wakebordzie

23.06.2020

Lato z motorowodniakami w WOSiR Szelment !

W dniach 27-28 czerwca 2020 Wojewódzki O┼Ťrodek Sportu i Rekreacji wraz z Polskim Zwi─ůzkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego poprowadzi darmow─ů nauk─Ö na nartach wodnych oraz wakebordzie, zaj─Öcia b─Öd─ů prowadzone na jednym z najd┼éu┼╝szych wyci─ůgów nart wodnych w Polsce.

Dzieci i m┼éodzie┼╝ b─Öd─ů mog┼éy przej┼Ť─ç szkolenie z bezpiecze┼ästwa oraz podstaw techniki dwóch emocjonuj─ůcych wodnych dyscyplin sportowych.

– Poprzednie akcje okaza┼éy si─Ö strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö, z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů b─Ödzie tak i w tym roku. Jestem zbudowany przede wszystkim tym, ┼╝e odci─ůgniemy m┼éodzie┼╝ od komputerów, komórek i innych udogodnie┼ä dzisiejszej cywilizacji – artyku┼éuje prezes WOSiR Szelment Pawe┼é ┼╗uk.

Dzi─Öki WOSiR Szelment narciarstwo wodne na Suwalszczy┼║nie rozwija si─Ö coraz pr─Ö┼╝niej, Wojewódzki O┼Ťrodek mo┼╝e pochwali─ç si─Ö kilkukrotn─ů organizacj─ů ogólnopolskich i mi─Ödzynarodowych zawodów w narciarstwie wodnym za wyci─ůgiem oraz udzia┼éem swoich zawodników w tej dyscyplinie sportowej.

Najbli┼╝szy weekend zapowiada si─Ö s┼éonecznie i gor─ůco, ilo┼Ť─ç miejsc na darmowe szkolenie jest, ograniczona dlatego zach─Öcamy, do kontaktu z organizatorem: tel. 503870517, email:biuro@wosir-szelment.pl

Wigry 1:1 Mied┼║ Legnica

Pierwsza po┼éowa to dominacja go┼Ťci, w 4. minucie na list─Ö strzelców Miedzi móg┼é wpisa─ç si─Ö Kacper Kostorz, jednak dobr─ů interwencj─ů popisa┼é si─Ö Balawajder.
Zawodnicy Wigier dopiero w 9. minucie pokazali si─Ö pod bramk─ů Miedzi, wtedy to, Denis Gojko strzela┼é w kierunku bramki ┼üukasza Za┼éuski, ale skutecznie zosta┼é zablokowany.
Go┼Ťcie w tej cz─Ö┼Ťci meczu byli zdecydowanie lepsi. W 21. minucie ponownie Kostorz, strzela┼é w ┼Ťwiat┼éo naszej bramki, ale czujny by┼é suwalski golkiper, wysokie umiej─Ötno┼Ťci pokaza┼é tak┼╝e, by┼éy zawodnik Wigier – Omar Santana.
Drug─ů gro┼║n─ů akcj─Ö gospodarze przeprowadzili pod bramk─ů go┼Ťci dopiero w 39 minucie, strza┼é z dystansu Grzegorza Aftyki, rykoszet, dobitka Batrczaka – wysoko nad bramk─ů.
Po pierwszej cz─Ö┼Ťci spotkania Wigry – Mied┼║, bezbramkowy remis. Wynik dobry, gry nie.
Pocz─ůtek drugiej ods┼éony – tak, jak w pierwszej, bardzo aktywna Mied┼║, ale ma┼ée promyki nadziei przebijaj─ů si─Ö przez pochmurne niebo, wida─ç zm─Öczenie podopiecznych Nowaka, spada tempo rozgrywania akcji i m┼éodzi pi┼ékarze Wigier zaczynaj─ů rozwija─ç skrzyd┼éa. Coraz cz─Ö┼Ťciej melduj─ů si─Ö na przedpolu ┼üukasza Za┼éuski. Kontratak gospodarzy w 70. minucie, ale fatalna strata w wykonaniu Bartczaka. Kolejny strza┼é gospodarzy w 75. minucie — strzela┼é, ale minimalnie niecelnie Adrian Karankiewicz.

W 76. minucie — dobra decyzja, trener Pawe┼é Cretti zdecydowa┼é si─Ö wprowadzi─ç za zm─Öczonego Grzegorza Aftyk─Ö, 25. letniego Patryka Czu┼éowskiego, a ten odwdzi─Öcza si─Ö pi─Ökn─ů bramk─ů. W 79.minucie cudnym strza┼éem sprzed pola karnego wyprowadza Wigry na prowadzenie z faworyzowan─ů Miedzi─ů, jest 1:0 dla suwalczan.

W 84. minucie kolejny promyk nadziei, a to za spraw─ů czerwonej kartki dla Omara Santany – gramy z przewag─ů jednego zawodnika, jest nadzieja, ┼╝e Wigry z tego meczu wyjd─ů zwyci─Ösko, tak my┼Ťl─ů sympatycy bia┼éo-niebieskich i my┼Ťl─Ö, ┼╝e pi┼ékarze liczyli na trzy punkty.

Ten promyk nadziei zosta┼é zburzony w doliczonym czasie. Nasz obro┼äca poodejmuje fataln─ů decyzj─Ö w 92 minucie.
Zamiast wybi─ç futbolówk─Ö na tzw. wiwat, wybi┼é j─ů na aut w okolicach naszego pola karnego. Szybki wyrzut z autu w wykonaniu go┼Ťci, wrzutka w pole karne z prawego skrzyd┼éa na g┼éow─Ö MIJUSKOVICIA, a ten pokonuje z najbli┼╝szej odleg┼éo┼Ťci naszego bramkarza!
Ponownie jak w meczu z Termalik─ů, gapiostwo obro┼äców, brak zdecydowanej gry na przedpolu suwalskiego bramkarza i 1:1, koniec meczu.

Z przebiegu gry zwyci─Östwo nale┼╝a┼éo si─Ö go┼Ťciom, jednak Wigry mog┼éy sp┼éata─ç sensacj─Ö. Sta┼éo si─Ö mamy chocia┼╝ jeden punkt, który przed meczem bra┼éem w ciemno, a teraz pi┼ékarze znad Czarnej Ha┼äczy zostawili niedosyt, mog┼éo, by─ç tak pi─Ökne, tak rado┼Ťnie.

Mamy coraz mniej szans na utrzymanie w 1. lidze, ale gramy do końca i wierzę, że w Suwałkach pierwsza liga zostanie, robimy postępy, oby czasu starczyło.

(greg)

Składy drużyn:
Wigry: 67. Jan Balawejder - 2. Paweł Gierach, 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski - 90. Denis Gojko, 20. Mohamed Loua, 22. Joel Huertas (75, 94. Patryk Czułowski), 6. Grzegorz Aftyka (62, 77. Cezary Sauczek), 27. Robert Bartczak (88, 29. Martin Adamec) - 99. Kacper Wełniak.
Trener: Paweł Cretti.

Mied┼║: 1. ┼üukasz Za┼éuska - 23. Pawe┼é Zieli┼äski, 26. Bo┼żo Musa, 44. Adam Chrzanowski (34, 25. Nemanja Mijuskovi─ç), 33. Artur Pikk - 10. Jakub ┼üukowski (46, 9. Dawid Kort), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana, 8. Marquitos, 70. Maciej ┼Üliwa (70, 22. Joan Román) - 21. Kacper Kostorz.

Marcin Waliński w Suwałkach

Marcin Waliński został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki!
30-letni przyjmuj─ůcy urodzi┼é si─Ö 24 pa┼║dziernika 1990 roku w Trzciance. Wali┼äski rozegra┼é do tej pory 11 sezonów w PlusLidze, co czyni go jednym z najbardziej do┼Ťwiadczonych siatkarzy w zespole prowadzonym przez trenera Andrzeja Kowala. W swojej karierze, w najwy┼╝szej klasie rozgrywkowej, gra┼é dotychczas w barwach: Delecty Bydgoszcz, Transferu Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn, MKS B─Ödzin oraz Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Warto przypomnie─ç, ┼╝e jest równie┼╝ medalist─ů Mistrzostw Polski Kadetów (2007), Mistrzostw Polski Juniorów (2009) i Mistrzostw M┼éodej Ligi (2011, 2012).
W sezonie 2019/2020 by┼é niew─ůtpliwie jednym z liderów dru┼╝yny z Zawiercia. Wali┼äski zdoby┼é w nim 230 punktów (w tym 16 asów serwisowych oraz 18 blokiem).

03.06.2020

Rafa┼é Kot – wiceprezes TZN i W┼éadys┼éaw Cie┼Ťlar by┼éy skoczek narciarski z Wis┼éy, reprezentant Polski odwiedzili WOSiR Szelment

W O┼Ťrodku Sportów Zimowych WOSiR Szelment — Wojciech Fortuna go┼Ťci┼é Rafa┼éa Kota wraz z ma┼é┼╝onk─ů, fizjoterapeut─Ö kadry polskich skoczków narciarskich w latach 2004-2010. Znanego komentatora skoków narciarskich. Go┼Ť─ç W. Fortuny obecnie pe┼éni zaszczytn─ů funkcj─Ö wiceprezesa Tatrza┼äskiego Zwi─ůzku Narciarskiego. Wiceprezesowi TZN towarzyszyli tak┼╝e W┼éadys┼éaw Cie┼Ťlar z ma┼é┼╝onk─ů. Go┼Ťcie byli zauroczeni, zachwyceni o┼Ťrodkiem WOSiR Szelment, jego pi─Öknym po┼éo┼╝eniem, wspania┼éym technicznym zapleczem — wyci─ůgami narciarskimi, wyci─ůgiem nart wodnych. Z zachwytem i podziwem ogl─ůdali zebrane przez Wojtka Fortun─Ö medale, zdj─Öcia, historyczny sprz─Öt narciarski wielu gwiazd sportów zimowych w ekspozycji po┼Ťwi─Öconej sportom zimowym „Od Marusarza — Ma┼éysza — Kowalczyk i Stocha”. Wizyta obu Panów z ma┼é┼╝onkami zbieg┼éa si─Ö z pracami monta┼╝owymi w WOSiR Szelment — obecnie trwa monta┼╝ kolejnych dwunastu p┼éyt gwiazd sportu w Alei Olimpijczyków. W tym roku dodatkowo powsta┼é tak┼╝e obelisk po┼Ťwi─Öcony zmar┼éemu w tym roku Januszowi Forteckiemu, skoczkowi narciarskiemu, trenerowi min. Wojciecha Fortuny i Reprezentacji Polski... Wielki podziw, szacunek Pana Rafa┼éa Kota, wiceprezesa TZN i podzi─Ökowania pop┼éyn─Ö┼éy na r─Öce Wojciecha Fortuny dla w┼éadz wojewódzkich, w┼éadz o┼Ťrodka i samego pomys┼éodawcy, dzi─Ökowa┼é za to, ┼╝e tak─ů wspania┼é─ů osobisto┼Ť─ç skoków narciarskich, jakim by┼é Janusz Fortecki — potrafili, tak pi─Öknie upami─Ötni─ç, tu na Suwalszczy┼║nie z dala od gór.
Wspomniany obelisk i p┼éyty tworz─ů, i instaluj─ů pracownicy Pana Roberta Wysockiego. Pan Robert prowadzi, zak┼éad kamieniarski w Augustowie (na zdj─Öciu z prawej), jest wykonawc─ů tego pi─Öknego obelisku i p┼éyt z gwiazdami mistrzów sportu ju┼╝ od 2018 roku.
Epidemia koronawirusa pokrzy┼╝owa┼éa organizatorom plany zwi─ůzane z uroczystym ods┼éoni─Öciem kolejnych p┼éyt z Gwiazdami mistrzów sportu i wst─Öpnie zak┼éadaj─ů, ┼╝e mo┼╝e uda si─Ö w sierpniu zaprosi─ç wielkie indywidualno┼Ťci sportowe i dokona─ç uroczystego ods┼éoni─Öcia.

* Rafa┼é Kot to ojciec skoczków narciarskich: Jakuba i Ma─çka Kota — dru┼╝ynowego Mistrza ┼Üwiata z Lahti (2017 rok). Mistrzowski tytu┼é zdoby┼é wspólnie z Piotrem ┼╗y┼é─ů, Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem. Maciek jest te┼╝ dru┼╝ynowym — br─ůzowym medalist─ů Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang (Korea Po┼éudniowa).

* W┼éadys┼éaw Cie┼Ťlar – skoczek narciarski z Wis┼éy, reprezentant Polski

Wigry jad─ů do Niecieczy

30.05.2020

Suwalska dru┼╝yna musi pokona─ç do miejscowo┼Ťci Nieciecza ponad 600 km

Nieciecza – wie┼Ť w Polsce po┼éo┼╝ona w województwie ma┼éopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie ┼╗abno. Wie┼Ť po┼éo┼╝ona jest w dolinie Dunajca.  Liczba ludno┼Ťci750. WojewództwoMa┼éopolskie
Dru┼╝yna pi┼ékarska I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza                                                                                  *** Dziesi─ůty raz „S┼éonie” zmierz─ů si─Ö z Wigrami. Do tej pory cztery mecze wygra┼éy, dwa razy zremisowa┼éy i trzykrotnie przegra┼éy. Sezon 2009/10, II liga: Wigry – Bruk-Bet 0:0, Bruk-Bet – Wigry 2:0, 2012/13 I runda Pucharu Polski: Wigry – Termalica Bruk-Bet 1:2, 2014/15 I liga: Wigry – Termalica Bruk-Bet 1:1, Termalica Bruk-Bet – Wigry 2:0, 2016/17: 1/16 Pucharu Polski: Wigry- Bruk-Bet Termalica 2:1, 2018/19: Fortuna 1 Liga: Wigry- Bruk-Bet Termalica 3:2, Bruk-Bet Termalica – Wigry 1:0. 2019/2020: Fortuna 1 Liga: Wigry Suwa┼éki 1-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Kibice wracaj─ů na stadiony

29.05.2020

Wszyscy z niecierpliwo┼Ťci─ů czekali na informacj─Ö — na stadiony wraca publika, a to oznacza, ┼╝e powoli, wraca to, co by┼éo przed zawieszeniem. Dzi┼Ť na b┼éoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odby┼éa si─Ö konferencja prasowa z udzia┼éem Mateusza Morawieckiego oraz Zbigniewa Bo┼äka, poinformowali, ┼╝e kibice oficjalnie wracaj─ů na stadiony.To ┼Ťwietna informacja dla wszystkich sympatyków pi┼ékarskich, którzy t─Ösknili za mo┼╝liwo┼Ťci─ů ogl─ůdania pi┼éki na stadionie. Uciesz─ů si─Ö tak┼╝e w┼éa┼Ťciciele klubów, wp┼éywy z biletów poniek─ůd powinien zrekompensowa─ç straty wywo┼éane obecn─ů sytuacj─ů. Kibice wracaj─ů na trybuny! Ilu ich b─Ödzie mog┼éo ogl─ůda─ç mecz? Oficjalna data ich powrotu jest zaplanowana na 19 czerwca. Niestety, kibice go┼Ťci b─Öd─ů musieli obej┼Ť─ç si─Ö smakiem. Wa┼╝n─ů kwesti─Ö stanowi te┼╝ fakt zakupu biletów na mecze. Te b─Ödzie mo┼╝na naby─ç tylko i wy┼é─ůcznie przez internet, a sprzeda┼╝ bezpo┼Ťrednia b─Ödzie niemo┼╝liwa. 19 czerwca b─Ödzie mo┼╝liwy powrót kibiców na stadiony. Od tego czasu b─Ödzie mo┼╝na wype┼énia─ç stadion w 25 procentach. Teraz opracujemy dok┼éadne zasady, sprzeda┼╝y biletów, organizacji widowni, zalece┼ä sanitarnych. Powrót rozgrywek ligowych to powrót do normalno┼Ťci. Chcia┼ébym przypomnie─ç, ┼╝e nie zostawili┼Ťmy klubów samych sobie. Pa┼ästwo polskie przekaza┼éo na ró┼╝ne kluby z Tarczy ponad 25 milionów z┼éotych. Sponsorzy pa┼ästwowi i spó┼éki skarbu pa┼ästwa te┼╝ pozosta┼éy przy sporcie. Pi┼éka to no┼╝na to co┼Ť wi─Öcej ni┼╝ sport, to promocja pa┼ästwa. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nasza Ekstraklasa, nasze talenty, b─Öd─ů podziwiane w 16 krajach Europy — poinformowa┼é Mateusz Morawiecki.

Mateusz Sacharewiczw Ślepsk Malow Suwałki

29.05.2020

Witamy Mateusza Sacharewicza!
Mamy nowego zawodnika! Mateusz Sacharewicz do┼é─ůcza do ┼Ülepska Malow Suwa┼éki!

30-letni ┼Ťrodkowy uko┼äczy┼é Szko┼é─Ö Mistrzostwa Sportowego w Spale, a w swojej karierze gra┼é równie┼╝ na pozycji

przyjmuj─ůcego. Sacharewicz ma na swoim koncie 145 meczów w PlusLidze, zdoby┼é ┼é─ůcznie a┼╝ 1005 punktów. Sacharewicz reprezentowa┼é dotychczas barwy m.in.: MKS B─Ödzin, BBTS Bielsko-Bia┼éa, AZS Politechniki Warszawa, ┼üuczniczki Bydgoszcz, ZAKSY K─Ödzierzyn-Ko┼║le, Cuprum Lubin, sk─ůd trafi┼é do Suwa┼ék. Warto przypomnie─ç, ┼╝e z klubem z K─Ödzierzyna-Ko┼║la zdoby┼é tytu┼é Mistrza Polski (2018/2019) oraz Puchar Polski (2018/2019).

W sezonie 2020/2021 będzie rywalizował o miejsce w składzie z Andreasem Takvamem, Łukaszem Rudzewiczem i Cezarym Sapińskim.

Data i miejsce urodzenia: 23.10.1989r., Białystok
Wzrost: 198 cm
Waga: 94 kg
Zasi─Ög w ataku: 350 cm