Menu:

 

www.Suwalki-info24.pl

Estacja FM

Reklama:


 

 

RSS
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz

Patronat medialny

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY

suwalszczyzna.com.pl

FOTO BLOG

Leszka
Przeborowskiego

 

PATRONAT MEDIALNY

 

=============

REDAKCJE

 

=========

KOMUNIKACJA

 

„Na Dywaniku u Marii”: 7 niezwykłych muzycznych wieczorów i 2 świetne konkursy!

Wszystkie koncerty o godz. 20:00, plac Marii Konopnickiej, wstęp wolny!
26 zespołów zgłosiło się do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”. Na placu Marii Konopnickiej wystąpi siedem z nich. Przy okazji przeglądu odbędzie się konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami! Zapraszamy: 14.07 – Mów (Suwałki), 21.07 – Mniej Więcej(Białystok), 28.07 – Chicha (Ostróda), 04.08 – Deep Alley (Rzeszów), 11.08 – Mist (Warszawa), 18.08 – Ad Astra (Warszawa), 25.08 – Koniec Listopada (Biała Podlaska).

Specjalnie dla miłośników fotografii ogłaszamy dwa konkursy fotograficzne:
Konkurs na najciekawszą fotografię z koncertów odbywających się w cyklu

„Na Dywaniku u Marii”
Wystarczy przyjść na koncert i zrobić zdjęcia, a potem wysłać od 3 do 7 fotografii na adres pawel.bydelski@soksuwalki.eu do 15 września 2017 roku*. Nagroda: voucher na 7m2 wydruku w technice Latex.
Konkurs na najciekawszą sesję zdjęciową z przydzielonym zespołem-uczestnikiem

„Na Dywaniku u Marii”
Fotografów zapraszamy do zgłoszenia się drogą mailową: paweł.bydelski@soksuwalki.eu.

Chętni otrzymają kontakt do wybranego zespołu i będą mogli umówić się na specjalną sesje. Efekty w postaci od 3 do 7 zdjęć będzie trzeba przesłać do Pawła Bydelskiego na powyższy adres do 15 września 2017 roku*. Nagroda: voucher na – 7m2 wydruku w technice Latex. Przesłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację w kontekście promocji imprezy oraz w celu przeprowadzenia konkursu.
 

 

 

 

 

 

Casting do programu odbędzie się w terminie: 13-16 kwietnia 2015 
nagranie programu w terminie 27-31 maja 2015 
ZADZWOŃ: 
519 520 329 Julia Zeńczewska TVN 
lub wyślij zgłoszenie e-mailem: 
j.zenczewska@tvn.pl 
Uwaga: Nie przyjmujemy 

 

 

 

 

 

 

 

27/06/2016 21:10
Komentarze: 0
 

Aktualności

Suwalski Jarmark Folkloru

21.07.2017

Suwalski Jarmark Folkloru

Suwalski Jarmark Folkloru to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie wakacyjnego weekendu. Znakomita okazja, żeby przyjrzeć się regionalnym wyrobom, spróbować lokalnych przysmaków, ale także przypomnieć sobie lub poznać rodzime tradycje. 
Jak co roku czeka na Nas bogata oferta lokalnych rękodzielników, m.in. unikatowych, ręcznie wykonywanych ozdób i pamiątek, oraz regionalne jadło.

Podziwianie i smakowanie wyrobów właściwych Suwalszczyźnie urozmaici przegląd folkloru ludowego Suwalszczyzny, w tym prezentacja laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą – reprezentantów regionu oraz koncerty zagranicznych gości (Litwa, Rosja, Izrael), którzy odwiedzą Suwałki w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur.

Wyniki laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą

- "Rospuda" z Filipowa na III miejscu w kat. zespołów śpiewaczych

- Ania Zadykowicz (10 l.) na II miejscu w kat. Mistrz-Uczeń.

- w kat. solistów śpiewaków zaszczytne II i III miejsce zdobyli - Helena Napierała ze Starego Folwarku oraz Krystian Barszczewski spod Bakałarzewa.

Koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka.

Dzięki POK poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznego Jarmarku Folkloru, wśród gości którego będzie izraelski zespół Hilluley Adar z Izraela oraz zespół Skaz z dalekiego Pskowa w Rosji.
Wstęp wolny!

Link do wydarzenia: http://soksuwalki.eu/xviii-suwalski-jarmark-folkloru/

Więcej o koncercie: 
HILLULEY ADAR (Mazkeret Batya, IZRAEL) - http://oktawa.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=73&aiid=7442

SKAZ (Psków, Rosja) – http://oktawa.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=73&aiid=7454

Więcej o Podlaskiej Oktawie Kultur: http://oktawa.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=73&aiid=6006


Program:
Sobota 29 lipca | godz. 10:00-18:00
godz. 10:00 – prezentacje zespołów z gmin powiatu suwalskiego: Zespół POGODNE STARSZAKI z Suwałk, Zespół VIEŚNOVA z Suwałk
godz. 12:00 – uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałk, Starostę Suwalskiego, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Wójtów gmin powiatu suwalskiego.
W przeglądzie uczestniczą ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, ludowi muzycy soliści, śpiewacy oraz muzykanci, gawędziarze ludowi oraz teatry obrzędowe z terenu Suwalszczyzny. Przegląd jest kwalifikacją do udziału w ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych.
od godz. 12:10 – Zespoły STRUMYK i KUKUŁECZKA (Rosja), prezentacje laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą – reprezentantów Suwalszczyzny, przegląd folkloru muzycznego Suwalszczyzny
godz. 17:00 – HILLULEY ADAR (Izrael), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur

Niedziela 30 lipca | godz. 10:00-17:00
od godz. 13.00 – Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA z Suwałk, Zespół TROCZANIE (Litwa), Zespół ZAKĄTEK ROSJI (Rosja), Kapela EJSZYSZCZANIE (Litwa)
godz. 16.00 – SKAZ (Rosja), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. 

 

XVIII Suwalski Jarmark Folkloru

15.07.2017

XVIII Suwalski Jarmark Folkloru

 
Znakomita okazja, żeby przyjrzeć się regionalnym wyrobom, spróbować lokalnych przysmaków, ale także przypomnieć sobie lub poznać rodzime tradycje. Czeka bogata oferta lokalnych rękodzielników, m.in. unikatowych, ręcznie wykonywanych ozdób i pamiątek, oraz regionalne jadło. W programie występy lokalnych zespołów oraz gości z Podlaskiej Oktawy Kultur.
 
Sobota-niedziela, 29-30.07.2017
park Konstytucji 3 Maja
 
 
Suwalski Jarmark Folkloru to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie wakacyjnego weekendu. Jak co roku nie zabraknie ludowej sztuki, rękodzieła oraz przysmaków regionalnej kuchni. Podziwianie i smakowanie wyrobów właściwych Suwalszczyźnie urozmaici przegląd folkloru ludowego Suwalszczyzny, w tym prezentacja laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą – reprezentantów regionu oraz koncerty zagranicznych gości (Litwa, Rosja, Izrael), którzy odwiedzą Suwałki w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. 
 
Sobota 29 lipca | godz. 10:00-18:00
godz. 10:00
 
prezentacje zespołów z gmin powiatu suwalskiego
Zespół SUWALSKIE STARSZAKI z Suwałk
Zespół VIEŚNOVA z Suwałk
godz. 12:00
 
uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałk, Starostę Suwalskiego, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Wójtów gmin powiatu suwalskiego
W przeglądzie uczestniczą ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, ludowi muzycy soliści, śpiewacy oraz muzykanci, gawędziarze ludowi oraz teatry obrzędowe z terenu Suwalszczyzny. Przegląd jest kwalifikacją do udziału w ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych.
 
od godz. 12:10
 
Zespoły STRUMYK i KUKUŁECZKA (Rosja)
prezentacje laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą – reprezentantów Suwalszczyzny
przegląd folkloru muzycznego Suwalszczyzny
godz. 17:00
 
HILLULEY ADAR (Izrael), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur
 
 
Niedziela 30 lipca | godz. 10:00-17:00
od godz. 13.00
 
Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA z Suwałk
Zespół TROCZANIE (Litwa)
Zespół ZAKĄTEK ROSJI (Rosja)
Kapela EJSZYSZCZANIE (Litwa)   
godz. 16.00
 
SKAZ (Rosja), koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur
 
 
Koncerty w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku dzięki POK poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznego Jarmarku Folkloru, wśród gości którego będzie izraelski zespół Hilluley Adar z Izraela oraz zespół Skaz z dalekiego Pskowa w Rosji. 
 

MOSZE KULBAK – POETA POGRANICZA

15.07.2017

- MOSZE KULBAK – POETA POGRANICZA, spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim – autorem przekładu książki Mosze Kulbaka Mesjasz z rodu Efraima. Spotkanie odbędzie się 17 lipca 2017r. o godz. 18.00 w Domu Pogranicza – Sejny, ul. Piłsudskiego 37

http://www.pogranicze.sejny.pl/17_lipca_godz_1800_sejny__spotkanie_o_mosze_kulbaku,25-1,15655.html

 

Zagraj w planszówkę!

15.07.2017

Zagraj w planszówkę!

Sobota, 15.07.2017, godz. 12.00
SOK, ul. Jana Pawła II 5, foyer I piętro
wstęp wolny

 


W co grano, kiedy nie było komputerów? Wiemy, że dla niektórych gry video istnieją od zawsze, ale część z nas pamięta czasy, kiedy na stole lub podłodze rozkładało się kartonową planszę, wysypywało karty, płytki, kostki, pionki i planowało strategię. Na szczęście gry planszowe nie zniknęły, zyskują wręcz nowe rzesze fanów. Dlatego we współpracy z grupą Suwałki MTG zapraszamy na Planszówki w SOK.
Gry planszowe i karciane o kilku lat przeżywają w Polsce swoisty renesans. Czasy, w których można było wybierać między Chińczykiem a Eurobiznesem, należą do przeszłości. Na rynku dostępnych jest tysiące pozycji oferujących wielogodzinną i zróżnicowaną zabawę. To świetna alternatywa dla siedzenia przed komputerem – planszówki pozwalają wyrwać się z domu, poznać nowych ludzi oraz znakomicie budują relacje. Przy okazji uczą współpracy, ekonomii i strategicznego myślenia. Dlatego, we współpracy z grupą Suwałki MTG, zapraszamy na wakacyjne spotkania przy planszówkach.
Żeby grać, wystarczą jedynie chęci i odrobina czasu. Na zajęciach poznacie kilkanaście tytułów, w które będzie można zagrać na miejscu ze znajomymi lub nieznajomymi. Zawsze znajdą się osoby, które wprowadzą w zasady gry poszczególnych tytułów oraz przyłączą się do rozgrywki. Zachęcamy do przynoszenia własnych ulubionych gier!
Oprócz gier planszowych, podczas spotkań rozgrywane będą turnieje Magic the Gathering – najpopularniejszej gry karcianej na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z tym kultowym, niezwykle dynamicznym i ciągle rozwijającym się tytułem. Członkowie Suwałki MTG w swoich kolekcjach posiadają wiele gotowych talii, które z chęcią udostępnią nowym graczom oraz zapoznają chętnych z mechaniką i tajnikami rozgrywki.
Po szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkań zapraszamy na fanpage zajeć. Życzymy wszystkim udanej zabawy!
http://soksuwalki.eu/zagraj-w-planszowke-nowe-zajecia-w-sok/

I Cykl Koncertów Kameralnych

13.07.2017

I Cykl Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017, tj.:I Koncert Ave Maria

13.08.2017 / niedziela / godz. 12.30

 

 

Wykonawcy:

Marlena Borowska - sopran / Polska /

Dalia Jatautaitė - organy, pozytyw / Litwa /

Miejsce:

Klasztor Pokamedulski w Wigrach

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach

 

II Koncert Kameralny Twórczości Karola Szymanowskiego

24.09.2017 / niedziela / godz. 18.00

Wykonawcy:

Marlena Borowska - sopran / Polska /

Šviesė Čepliauskaitė - fortepian / Litwa /

Miejsce:

Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach

ul. Noniewicza 83

 

III Koncert Papieski - Laudate Dominum

15.10.2017 / niedziela / godz. 12.30

Wykonawcy:

Marlena Borowska - sopran / Polska /

Zespół Muzyki Dawnej Sabionetta / Polska /

w składzie:

Agnieszka Obst-Chwała - flet, fidel / kierownik artystyczny zespołu /

Mirosław Feldgebel - harfa

Paweł Zalewski - viola da gamba

Miejsce: Klasztor Pokamedulski w Wigrach
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach

Koncerty są dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. WSTĘP WOLNY
Główny Organizator:

Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego w Suwałkach

 

Współorganizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Suwałkach

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach

Fundacja Wigry Pro w Wigrach

Detonacja bomby

11.07.2017

Detonacja bomby na poligonie w Orzyszu

Dwumetrowa, ważąca 500 kg niemiecka bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona w Białymstoku została zniszczona na poligonie w Orzyszu. Akcję usunięcia i przewiezienia na poligon w Orzyszu niewybuchu realizował 16. Patrol Rozminowywania w Białymstoku pod dowództwem chor. Mariusza Kujawy, zabezpieczany przez Żandarmerię Wojskową i Policję.

naszpikowani...

11.07.2017

Koncert organowy

10.07.2017

Lotnisko w Białymstoku

10.07.2017

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski dnia 07.07.2017 r. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, polegającej na przebudowie i rozbudowie lotniska wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej na lotnisku Białystok Krywlany, na wniosek Aero Partner Sp. z o.o. – zarządzającej lotniskiem.

 

Zakres robót budowlanych obejmuje:

- budowę drogi startowej o wymiarach 1350m × 30m o nawierzchni sztucznej,

- budowę drogi startowej o wymiarach 840m × 160m o nawierzchni trawiastej,

- budowę płyty do zawracania samolotów,

- budowę dróg kołowania,

- budowę płyt postojowych,

- budowę wskaźników kierunku wiatru,

- budowę wskaźników ścieżki podejścia,

- budowę drogi startowej dla modeli latających,

- budowę strefy lądowania skoczków spadochronowych,

- budowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

 

Przedmiotowa decyzja została wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 lutego 2009 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego, tzw. specustawy lotniskowej.

 

Realizacja przedmiotowej inwestycji była możliwa dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Miastem Białystok – inwestorem, a Aero Partner Sp. z o.o. – zarządzającym lotniskiem, w zakresie rozbudowy lotniska, w tym uzyskania wszelkim potrzebnych zezwoleń oraz wspólnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego.

Lotnisko będzie przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 pasażerów. Z lotniska korzystać będą lotnicze ośrodki szkoleniowe, właściciele prywatnych statków powietrznych, lotnicze pogotowie ratunkowe oraz lotnicze służby państwowe.

OSiR On Tour - kierunek Wilno

10.07.2017

W dniach 22 – 24 lipca odbędzie się trzecia tegoroczna wycieczka z cyklu „OSiR On Tour”. Celem trzydniowej wycieczki rowerowej będzie Wilno. Trasa zostanie podzielona na trzy odcinki, z dwoma noclegami na Litwie (pierwszy nad przepięknym jeziorem Metele, drugi w miejscowości Biała Waka). Noclegi pod namiotami. Pierwszego dnia uczestnicy pokonają około 78 km, drugiego - około 110 km, a trzeciego - około 30 km. Dla chętnych 24 lipca udział w mszy świętej w Ostrej Bramie. Powrót do Suwałk transportem (autobus + laweta rowerowa) - wyjazd z Wilna około 20:00 w dniu 24 lipca. Ilość miejsc ograniczona, pozostało kilka ostatnich wolnych miejsc. Uczestnicy wycieczki opłacają koszty transportu oraz lawety (całkowity koszt podamy
w późniejszym terminie, szacunkowy koszt około 60 – 70 zł/osoba). Dodatkowo wyżywienie
we własnym zakresie. Osoby, które zgłoszą swój akces do wycieczki muszą uiścić zaliczkę
w kwocie 30 zł w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach (Dział Sportu Rekreacji i Marketingu) w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie uczestnik zostanie usunięty z listy. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Organizator zapewnia opiekę medyczną oraz transport bagaży. Podczas całej wycieczki uczestnikom towarzyszyć będzie bus Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który będzie środkiem transportu bagaży a także wsparciem technicznym uczestników.

Zapisy na: https://elektronicznezapisy.pl/event/1925/signup.html