Menu:

 

www.Suwalki-info24.pl

Estacja FM

Reklama:


 

 

RSS
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz

Patronat medialny

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY

suwalszczyzna.com.pl

FOTO BLOG

Leszka
Przeborowskiego

 

PATRONAT MEDIALNY

 

=============

REDAKCJE

 

=========

KOMUNIKACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Casting do programu odbędzie się w terminie: 13-16 kwietnia 2015 
nagranie programu w terminie 27-31 maja 2015 
ZADZWOŃ: 
519 520 329 Julia Zeńczewska TVN 
lub wyślij zgłoszenie e-mailem: 
j.zenczewska@tvn.pl 
Uwaga: Nie przyjmujemy 

 

 

 

 

 

 

 

27/06/2016 21:10
Komentarze: 0
 

Aktualności

Zwyciężył hm. Marcin Ruszewski

24.09.2017

Zwyciężył hm. Marcin Ruszewski
WYBORCZA ZBIÓRKA W AUGUSTOWIE


W sobotę 23 września odbyła się zbiórka wyborcza rejonu obejmującego hufce ZHP w Augustowie, Grajewie i Suwałkach. Miała ona na celu wyłonienie kandydatów a następnie wybór delegata na 40. Zjazd ZHP. Obradom przewodniczył harcmistrz Krzysztof Masłowski z hufca Suwałki zaś jego przebieg nadzorowali pełnomocnik Białostockiej Chorągwi ZHP hm. Andrzej Bajkowski oraz hm. Jolanta Kitlasz. Na spotkaniu obecni byli komendanci hufców z Grajewa phm. Elwira Wierzbicka oraz Suwałk phm. Kamil Sokołowski oraz dwudziestu instruktorów reprezentujących te środowiska.
Część oficjalna zbiórki została tradycyjnie rozpoczęta odśpiewaniem Hymnu Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie zebrani zostali zapoznani z regulaminem obrad, zasadami zgłaszania kandydatów i sposobem głosowania. Do wyborów zgłoszono dwie kandydatury: phm Elwirę Wierzbicką (hufiec Grajewo) i hm. Marcina Ruszewskiego (hufiec Suwałki). Po autoprezentacji kandydatów oraz odpowiedziach udzielonych przez nich na pytania z sali rozpoczęto procedurę głosowania. W tajnych wyborach stosunkiem głosów ważnych 12 do 7 zwyciężył hm. Marcin Ruszewski i właśnie on został delegatem rejonu augustowsko-grajewsko-suwalskiego na XL Zjazd ZHP. Na zakończenie głos zabrał dh Andrzej Bajkowski, który podziękował wszystkim za przygotowanie zbiórki, za przybycie na nią i aktywne w niej uczestnictwo. Podkreślił rolę komendantów hufców w umacnianiu harcerskich środowisk oraz nawoływał harcerskiej współpracy między środowiskami. Spotkanie zakończono tradycyjnym kręgiem i pieśnią „Bratnie słowo" a przed pożegnaniem uczestnicy zbiórki zrobili sobie wspólne zdjęcie przed augustowską bursą, w której się odbyła.
fot. Sylwia Murawka

Beciaki cz. I

23.09.2017

Łotwa. MKS ŚLEPSK SUWAŁKI WYGRYWA

17.09.2017
Łotwa. MKS ŚLEPSK SUWAŁKI WYGRYWA  
Memoriał Zigismunda Grigolunovica
 
 
FINAŁ: Ślepsk Suwałki - Daugavpils Universitate (ŁOTWA)
 
Daugavpils, 16.09.2017
Ślepsk Suwałki - Daugavpils Universitate 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)
Rywalami suwalczan byli  gospodarze Daugavpils Universitate, Biolars Jelgava - mistrz Łotwy w sezonie 2015/16 i litewski Elga – Master Idea Siauliai.
 
Ekipę Biolarsu przed rokiem gościliśmy w Suwałkach na VII Memoriale Józefa Gajewskiego. Łotysze zajęli wówczas trzecie miejsce.
W decydującym o zwycięstwie Ślepsk zagrał w składzie: Lesiuk, Winnik, Gonciarz, Hunek, Skrzypkowski, Rudzewicz - Filipowicz (libero) oraz Sasak, Laskowski, Szczytkov, Krupiński (libero), Sapiński,
 
Najlepsi siatkarze Ślepska: 
Cezary Sapiński i Paweł Filipowicz.
 
Tabela końcowa turnieju:
1. Ślepsk Suwałki 3 mecze 9 pkt. 9:0 sety
 
2. Daugavpils Universitate 3    5     6:5
 
3. Biolars Jelgava 3    4     5:6
 
4. Master Idea Siauliai 3    0   0:9

II Koncert Kameralny

14.09.2017
Szanowni Państwo,
w imieniu Organizatora i Współorganizatorów oraz Artystów, mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na II Koncert Kameralny - Twórczości Karola Szymanowskiego z I Cyklu Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017, który odbędzie się w dniu 24.09.2017, o godz.18.00 w Sali Koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach, ul. Noniewicza 83. W programie koncertu znajdą się wybrane utwory Karola Szymanowskiego. Nowoczesna Sala Koncertowa PSM posiada znakomite parametry akustyczne, jest także wyposażona w wysokiej klasy fortepiany. Miło nam poinformować, iż pierwszy z Koncertów Kameralnych został niezwykle gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną Publiczność. Przypominamy także, że 15 października 2017 odbędzie się trzeci, ostatni koncert I Cyklu, podczas którego utwory epoki renesansu zaprezentuje m.in warszawski Zespół Muzyki Dawnej Sabionetta. Bardzo prosimy o pomoc w rozpropagowaniu informacji o koncertach oraz zaproszeniu Publiczności.
Z wyrazami szacunku i najserdeczniejszymi pozdrowieniami, 
serdecznie zapraszamy na koncerty!

w imieniu Organizatora -
Marlena Borowska
?

Zaginięcie 69-latki

11.09.2017
Jesień, to czas wysypu grzybów, ale też coraz krótszych dni. Kiedy zapada zmierzch łatwo stracić orientację w lesie o czym przekonała się w niedzielę 69- letnia mieszkanka gminy Suwałki.
 
 
Całe szczęście kobieta cała i zdrowa znalazła się i trafiła pod opiekę zdenerwowanej córki.
W niedzielę, przed godziną 21-ą, dyżurny suwalskiej jednostki Policji otrzymał informację o zaginięciu 69-latki, która wspólnie z córką i jej teściową wybrała się na grzyby, na terenie gm. Raczki i zagubiła się. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Tam od zawiadamiającej uzyskali informację, że zaginiona odnalazła się na terenie powiatu augustowskiego. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam całą i zdrową, chociaż przemoczoną, 69- latkę, która oświadczyła, ze skręciła w złą ścieżkę w lesie i nie potrafiła wrócić do samochodu, którym przyjechała. Kobietę mundurowi przekazali pod opiekę córki.
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w trakcie pobytu w lesie.
Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
 • przed wyjściem do lasu należy poinformować bliskich o wyprawie oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać;
 • określić kiedy zamierzamy wrócić;
 • należy zabrać ze sobą niezbędne leki oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią;
 • do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób i za bardzo nie oddalać się od siebie; co jakiś czas nawoływać się, aby nie tracić kontaktu; kiedy jedna z osób zgubi się w lesie należy o tym fakcie powiadomić NAJBLIŻSZĄ jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej;
 • kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;
 • nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę.

Miss Suwałk 2017

11.09.2017

70. lat SKS Wigry

09.09.2017